رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:01
کد خبر: 144606

برگزاری کارگاه آموزش سایبری برای خدام حرم حضرت شاهچراغ (ع)

کارشناس پلیس فتا استان فارس با اشاره به نقش آموزش همگانی در پیشگیری از جرائم سایبری، اظهار داشت: با رعایت نکات ساده امنیتی می‌توان در برابر خطرات و تهدیدات فضای مجازی در امان ماند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: کارشناس پلیس فتا استان فارس ستوانیکم علیرضا خرمی در راستای آشنایی خدام جوان با آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی با حضور در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شوند.

این مقام انتظامی گفت: سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی، اعتماد بی‌جا،‌ عدم آگاهی و رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران هنگام استفاده از اینترنت می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

وی ادامه داد : شهروندان قبل از استفاده از فضای مجازی، باید سواد اینترنتی خود را افزایش دهند وهوشمندانه از این فضا استفاده کنند. اگر از این فضا به طور صحیح استفاده نشود، می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی‌داشته باشد.

این کارشناس در پایان با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از همه‌ی شهروندان عزیز درخواست می‌نماید در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۷۸۰۱-۰۷۱ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط