رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۱۱:۱۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۶

دوستی‌های اینترنتی عاملی برای گرفتاری کاربران است

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه دوستی‌های اینترنتی عاملی برای گرفتاری کاربران است، بیان داشت : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی در تشریح این خبر گفت: با مراجعه فردی مبنی براینکه شخصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به بارگزاری و انتشار تصاویر وی نموده و موجبات مزاحمت و تهدید را فراهم آورده است، موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه  با بررسی و اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته فرد مورد نظر شناسایی و دستگیر شد، بیان داشت : با دستگیری متهم مشخص شد که وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ترفند ازدواج، دختران جوان را فریب داده و با آن‌ها رابطه دوستی برقرار می‌کرد.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی این مقام مسئول ادامه داد : فرد مورد نظر با سوء استفاده از اعتماد قربانیان تصاویر و اطلاعاتی را بدست آورده و اقدام به اخاذی و تهدید از طعمه های خود می کرد.

این مقام مسئول گفت: برای پیشگیری از چنین آسیب‌هایی باید خانواده‌ها نسبت به افزایش آگاهی‌های خود در زمینه فضای مجازی اقدام کنند تا بتوانند از فرزندان خود در برابر خطرات این حوزه مراقبت کنند.

وی با بیان اینکه هویت افراد در دنیای مجازی غیر‌واقعی است، گفت: نباید با اعتماد بی‌جا به دیگران در فضای مجازی، خود را گرفتار مشکلات سازید.

سرهنگ نصرتی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط