رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-07-07 13:48
تنظیم اندازه قلم

پ

2:31
کد خبر: 144748

حفاظت از فروشگاه آنلاین در مقابل تهدیدات

چگونه می‌توان از فروشگاه آنلاین خود در مقابل تهدیدهای سایبر‌‌ی محافظت کرد

داشتن یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز و پر‌سود در بازارامروز باشد.با این حجم زیاد فروش و معاملات آنلاین به‌نظر می‌رسد اینترنت مکان مناسبی برای راه‌اندازی فروشگاه می‌باشد.و با وجود داشتن یک فروشگاه آنلاین می‌توان موفق بود.اما درهای تهدیدات سایبری نیز به روی مجرمان سایبری باز است.چیزی که امروزه مرسوم است.
آمارهای نشان می‌دهد،تا سال 2023 میلادی آمریکا نیمی از داده‌های نقض‌شده را به خود اختصاص خواهد داد.و به غیراین مواردی نظیر بدافزارنیز رو به افزایش است و روز به روز رایج‌تر می‌گردد.
بنابراین بدانید این تهدیدات وجود دارند و فقط منتظرهدف قرار دادن فروشگاه آنلاین شما می‌باشند.اما شما به عنوان یک صاحب مشاغل برای محافظت از تهدیدات سایبری چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ در اینجا نکاتی وجود دارد کی می‌توانید پیاده سازی کنید.
•    مطمئن شوید بستری که برای تجارت الکترونیک از آن استفاده می‌کنید مورد اعتماد است. 
یکی از اولین اقداماتی که برای ایمن نمودن فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید اطمینان از میزبان و بستری است که برای تجارت‌الکترونیک خود استفاده می‌نمایید.از میزبانی استفاده نمایید که در کار تجارت الکترونیک تخصص داشته باشد.این‌به‌این معنی است آنها همان کسانی هستند که پیوسته با تهدیدات سایبری و مسائل امنیتی سروکار دارند واطمینان حاصل می‌کنند این تهدیدات بر روی مشتری‌های شما تاثیر نخواهندگذاشت.اینها شامل ارزش گذاشتن وقت آنان در خریدهای فضای حقیقی و بررسی سیستم عامل‌های مختلف قبل از هر تصمیم‌گیری می‌باشد.
بروزرسانی‌های لازمه را انجام دهید.
نکته دیگر این است که مطمئن شوید در بالای کلیه بروزرسانی ها قرار دارید و هروقت بروزرسانی ارائه گردید مهم است سریعاٍََِّ آن را دریافت نمایید. این گونه سایتها اکثر مواقع مورد هدف قرار نمی‌گیرند.
•    مطمئن شوید از پروتکل SSL استفاده می‌کنید
گرچه این ممکن است فنی به نظر رسد اما نسبتاٌٍَ ساده است.شما می‌خواهید ببینید سایت http از پروتکل امن SSL استفاده می‌نماید باید در آدرس خود https داشته باشد.این پروتکل بین مرورگر وب و سرور پیوند رمز گذاری شده ایجاد می‌کند. و به نوبه خود از سایت و مشتریان شما حفاظت می‌کند.
•    کلمه‌های عبور قوی استفاده کنید
هنگامی که برای اولین بار سیستم عامل تجارت الکترونیک خود را تنظیم می‌نمایید به طور معمول رمزهای عبور پیش‌فرض اختصاص داده می‌شود.این موارد بسیار ساده است و بنابراین هک کردن آنها بسیار آسان است.حتما از رمزهای عبوری استفاده کنید که مشکل باشدو دوره‌ای آن را تغییردهید. 
•    آیا ارزش سرمایه‌گذاری دارد 
تمام این تلاش ها برای محافظت از فروشگاه اینترنتی شما در برابر تهدیدات سایبری است ، بدیهی است به نوعی به هزینه منجر می شود ، که می تواند این سوال را برای شما به همراه داشته باشد که آیا ارزش این سرمایه گذاری را دارد یا خیر؟ اگر تصمیم به کسب درآمد آنلاین از خانه را دارید ، باید از میزان سود خود آگاه باشید.حتی می‌توانید از ابزارحسابگری استفاده کنید تا ببینید که آیا به صورت آنلاین درآمدی کسب می‌کنید ودقیقاً چه میزان بودجه در اختیار شما باشد تا به تجارت بازگردید.
•    یک کسب و کار خردمندانه و موفق و تهدید پذیر 
با رعایت این نکات ، شما در راه داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق و ایمن قرار خواهیدگرفت.
ترجمه: حمیدرضا قاسم زاده
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط