رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-07-07 19:26
تنظیم اندازه قلم

پ

1:05
کد خبر: 144753

فیشینگ با شگرد فروش اینترنت ارزان

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از وقوع کلاهبرداری فیشینگ با ترفند فروش اینترنت ارزان خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: مراقب این گونه تبلیغات که از طریق شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌یابد، باشید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ‌ مرتضی بزی سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: طی چند روز اخیر تعدادی از هم استانی‌ها به پلیس فتا مراجعه و اعلام داشته اند با هدف خرید 6 گیگ اینترنت آن هم به مبلغ ناچیز 2000 تومان در دام کلاهبرداران فیشینگ افتاده‌اند که این امر منجر به سرقت از حساب های بانکی این افراد شده است.

وی با تأکید بر اینکه در مورد اخیر، کلاهبرداران با هدف افزایش میزان اعتماد کاربران و پیش‌برد اعمال مجرمانه‌ خود ازپروتکل HTTPS که پروتکلی رمزنگاری‌شده برای ایجاد ارتباط امن است استفاده کرده اند به شهروندان توصیه کرد : قبل از انجام هر عملیات بانکی یا واریز وجه،علاوه بر توجه به پروتکل امن HTTPS از صحت موضوع و اصالت درگاه بانکی یقین پیدا کنند.

سرهنگ‌ مرتضی بزی خاطر نشان کرد: کاربران از کلیک بر روی لینک‌های ارسالی از طرف افراد ناشناس یا موجود در کلیه تارنماها که افراد را به یک سری درگاه پرداخت بانکی هدایت می‌کنند جدا خودداری کنند . 

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان بیان داشت : پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است ؛ لذا کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک یا جهت طرح شکایات خود با مراجعه به بخش مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط