رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 144762

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند دعانویسی

رئيس پليس فتا اصفهان گفت: فردی که از طریق شبکه‌ اجتماعی تلگرام اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از شهروندان می‌ کرد، توسط کاراگاهان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: به دنبال وصول پرونده و ادعای شاکی در خصوص کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد دعانویسی و رمالی از طریق شبکه‌ اجتماعی تلگرام، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مشخص شد فردی ناشناس با ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی اقدام به دعانویسی، طالع‌بینی، فال‌گیری و رمالی کرده و با ارسال اشیاء و مهره‌های جادوگری اقدام به کلاهبرداری می‌کند.

وی افزود: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته ، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و در یک عملیات پلیسی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی با هشدار به شهروندان بخصوص بانوان گفت: مجرمان سایبری با سوءاستفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی شهروندان، برای خود کسب و کار مخفی دعانویسی و رمالی راه اندازی کرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی به دست می‌آورند؛ که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط