رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 144771

اپلیکیشن تلفن همراه Vodafone به طور موقت اطلاعات مشتریان خود را در معرض دید شما قرار می‌دهد

برای مدت کوتاهی در روز چهارشنبه صبح، مشتریان وودافون در نیوزیلند با استفاده از برنامه اپراتور تلفن همراه می‌توانند جزئیات سایر مشتریان را مشاهده کنند.

این برنامه برای مدیریت حساب Vodafone طراحی شده است و دسترسی سریع به صورتحساب یا خدمات فعال را ارائه می‌دهد. همچنین اطلاعاتی درباره نرخ تماس در سایر کشورها، امتیازدهی به مشتریان و تبلیغات راه ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، برنامه تلفن MyVodafone می‌تواند در صورت از بین رفتن خط تلفن شما یا به سرقت رفتن آن، شماره تلفن شما را به حالت تعلیق درآورد. 

این شرکت با نقض حریم خصوصی اظهار داشت که در اثر بروز خطایی هنگام ارتقاء برنامه، ایجاد شده است. در نتیجه، کاربران وارد حساب شخص دیگری شدند.

به نظر می رسد که این مشکل تا مدت طولانی دوام نیاورد، زیرا شرکت فقط 15 دقیقه بعد از آن به روز رسانی‌ها را لغو کردند. 

ورود به برنامه در این مدت کوتاه اطلاعات حساب مربوط به شخص دیگری را نشان داد. ورود به سیستم و برگشت به نتیجه مشابهی داشت. 

مشخص نیست که چه تعداد از کاربران شخصی اطلاعات شخصی خود را از این طریق در معرض دید قرار داده‌اند، اما برخی از آن‌ها نگران چگونگی برخورد با این موضوع هستند و اینکه چگونه می‌توانند بدانند که آیا جزئیات تلفن‌های همراه آن‌ها برای چه تعداد دیگران فاش شده است؟

این شرکت گفت که بروزرسانی برنامه ریزی شده در ساعت 7 صبح باعث بروز این مسعله غیر منتظره شد. مشکل اصلاح شد اما حریم خصوصی برخی از مشتریان تحت تأثیر قرار گرفت. مشخص نیست که چه تعداد از کاربران شخصی اطلاعات شخصی خود را از این طریق در معرض دید دیگران  قرار داده‌اند، اما برخی از آنها نگران چگونگی برخورد با این موضوع هستند و چگونه می توانند بدانند که اطلاعات آن‌ها را چه تعداد از کاربران رصد کرده‌اند.

مترجم: مسعود سلطانیان
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط