رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 144788

پنج راه نفوذ هکرها به موبایل

روش‌هایی که هکرها بوسیله‌ی آن‌ها به موبایل شما دسترسی پیدا می‌کنند به شرح ذیل است:

1- بدافزار:

در گذشته از بدافزار به‌طور عمده برای دسترسی به رایانه‌های شخصی، بدون رضایت مالک استفاده می‌شد، امروزه بدافزارها راه خود را بر روی دستگاه‌های تلفن همراه پیدا کرده‌اند. همان‌طورکه قبلاً بر روی رایانه‌ها نصب می‌شدند نرم افزارهای مخرب تلفن همراه توسط خود قربانیان دانلود می‌شوند.

00_19.jpg
 
اغلب بدافزارها درقالب جدیدترین بازی‌ها یا برنامه‌ها و گاها با معرفی از طرف افرادی که خود را به دروغ از پشتیبانان فنی معرفی می‌کنند، دانلود و نصب می‌شوند.

2- هماهنگ سازی:

همانند رایانه‌های شخصی، دستگاه‌های تلفن همراه مانند سایر دستگاه‌های ذخیره‌سازی مانند فلش مموری‌ها قلمداد می‌شوند.

بنابراین هنگامی که شما گوشی را به رایانه متصل می‌کنید، انواع نرم افزارهای مخرب ممکن است از گوشی به رایانه و بالعکس منتقل شوند.

Untitled_6.jpg
 
3- سرریز بافر (فضای ذخیره‌سازی موقت)

هنگامی یک برنامه سعی می‌کند بیشتر از سطح بافری(فضای ذخیره‌سازی موقت) خود" فضای ذخیره سازی موقت" اطلاعات ذخیره کند این اطلاعات اضافه به حافظه‌ی مجاور سرزیز می‌شود، این امر موجب خطای برنامه‌نویسی می‌شود، که این خطا هم می‌تواند منجر به یک نوع رایج از حمله امنیتی شود،به این صورت که سرریز بافری صحت اطلاعات را متأثر می‌کند و منجر به تشدید حملات اجرای کد به رایانه‌ی شخصی می‌شود.

dos-155_0.jpg
 
4- حملات سرویس (DOS):

هدف از این نوع حملات از دسترس خارج نمودن کامپیوترهای کاربران است که امروزه برای گوشی‌های همراه شخصی اتفاق می‌افتد.

5- فیشنیگ:

 فیشینیگ می‌تواند از طریق پیام متنی انجام ‌شود، SmiShing (اسمیشینگ) از پیام متنی تلفن همراه برای به‌دام انداختن و دستیابی به اطلاعات شخصی استفاده می‌کند.

002_4_0.jpg
 
برای مثال ممکن است شما پیامی را از شماره ناشناس دریافت نمایید یا وارده سایتی شوید تا اطلاعات خود را وارد کنید، یا پیغامی را دریافت کنید که از شما می‌خواهد نرم‌افراری را در گوشی خود ارتقاء دهید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط