رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

0:53
کد خبر: 144797

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از جرائم سایبری در مساجد قزوین

سرپرست پلیس فتا قزوین از برگزاری کلاس‌های پیشگیری از آسیب‌ها و جرایم  فضای مجازی در مساجد استان قزوین خبر داد.

سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی سرپرست پلیس فتا قزوین در مصاحبه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: رشد روز افزون فناوری های نوین و تجهیزات هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی هدایت کرده است. این موضوع میتواند علیرغم مزایا و محاسن آن، دارای آسیبها ، تهدیدات و معایب در حوزههای مختلف فضای مجازی باشد.

وی به منظور کاهش آسیبها و تهدیدات این حوزه ادامه داد: کارشناسان این پلیس در بین همه اقشار جامعه در مساجد استان قزوین با هماهنگی و همکاری هیات امناء مساجد حضور یافته و کلاس‌های آموزش همگانی برای نمازگزاران محترم برگزار کردند.

سرهنگ فرهودی در خصوص اهداف و اولویت‌های آموزش همگانی پلیس فتا قزوین گفت: انواع کلاه‌برداری‌های اینترنتی و روش‌های پیشگیری آن، تهدیدات حوزه جرائم مالی، حفظ حریم خصوصی، جعل هویت و... از اولویت‌های کارشناسان آموزش همگانی این پلیس در کارگاه‌های آموزشی می‌باشد.

سرپرست پلیس فتا قزوین در پایان با معرفی سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir آن را پل ارتباطی بین شهروندان و  پلیس فتا عنوان کرد و اعلام داشت در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط