رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-07-13 09:31
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 144808

صدای هیچلون ها قطع شد

رییس پلیس فتا لرستان خبر داد : کارشناسان پلیس فتا استان شخصی را که با ایجاد پیجی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نام هیچلون های لر با انتشار تصاویری از برخی اشخاص و ورزشکاران خرم آبادی به آنها توهین می کرد را شناسایی و دستگیر کردند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رییس پلیس فتا استان لرستان، سرهنگ ابراهیمی در تشریح این خبر گفت: انتشار تصاویر افراد شناخته شده و ورزشکاران خرم آبادی در این پیج موجب بالا رفتن فالور های آن در کمترین زمان ممکن شده بود که در این راستا 15 پرونده قضایی در خصوص شناسایی ادمین پیج به پلیس فتا ارجاع داده شد.

 سرهنگ ابراهیمی گفت: سرعت فراگیر شدن موضوع و افزایش روزانه تعداد شکات حساسیت موضوع را نشان میداد که تیمی از کارشناسان پلیس فتا بصورت ویژه نسبت به شناسایی ادمین پیج وارد عمل شدند و در کمتر ین زمان ممکن گرداننده پیج را شناسایی کردند.

وی افزود: در این راستا دو نفر شناسایی که با هماهنگی مرجع قضایی به پلیس فتا انتقال داده شدند که در بازجویی های اولیه با ارایه مستندات توسط کارشناسان پلیس فتا به متهمین جای فراری برای آنها باقی نماند  وبا اعتراف به بزه انتسابی، هدف و انگیزه خود را سرگرمی عنوان کرده بودند.

رییس پلیس فتا لرستان هشدار های لازم در خصوص فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را مستند به  مواد ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ قانون جرائم رایانه ای را داد و گفت: نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق اینترنت و فضای سایبری جرم تلقی شده و برای آن به تناسب مجازات حبس و جرائم نقدی در نظر گرفته می شود به همین جهت با افرادی که امنیت روانی مردم را با چالش روبرو کنند، برخورد قانونی می شود.

وی از شهروندان در خواست کرد در صورت روبرو شدن با مشکل می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط