رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 144823

خرید یا اجاره پاسپورت روشی برای کلاهبرداری از زائران حسینی

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به مسافران کربلای معلی در ایام اربعین توصیه کرد: مراقب سودجویانی که با ترفند خرید یا اجاره پاسپورت اقدام به کلاهبرداری از طعمه های خود می کنند، باشید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ علی محمد رجبی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اظهارداشت : در این ایام شاهد انتشار اخباری با موضوع خرید و اجاره پاسپورت و یا کد فراگیر در فضای مجازی هستیم ، اخباری که می‌تواند زمینه کلاهبرداری از مسافران را فراهم آورد. 

وی افزود: برخی از افراد سودجو با توجه به محدودیت‌های موجود جهت ورود گوشی‌های تلفن همراه اقدام به خرید یا اجاره پاسپورت‌های مسافران زیارتی و یا خرید "کد فراگیر" نموده و از آن طریق اقدام به وارد کردن گوشی‌های هوشمند می‌ کنند.
   

445.png

444.png
سرهنگ رجبی تاکید کرد: از آنجایی که با استفاده از مشخصات ذکر شده در گذرنامه می‌توان کالاهای موجود در گمرگ را آزاد کرد لذا افراد سودجو با ترفند وارد کردن یک گوشی، دیگر کالاهای خود را نیز با نام مسافر از گمرک آزاد می‌کنند.

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به زائرین عزیز توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب این افراد را نخورید چرا که کالاهای وارد شده به کشور با نام و مشخصات ذکر شده در گذرنامه، وارد کشور شده و می‌‌‌تواند برای شما عواقب دیگری داشته باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط