رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:20
کد خبر: 144856

خریداری گوشی تلفن همراه با شماره گذرنامه مسافران اربعین

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به ایام اربعین و خروج از کشور خیل عظیمی از عاشقان اباعبدالله حسین، گفت: عده‌ای هستند که از این رویداد مهم سوءاستفاده کرده و اقدام به خرید گوشی تلفن همراه با شماره گذرنامه زائرین می‌ کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به این‌که هر فردی که از کشور خارج می‌شود می‌تواند یک بار یک عدد گوشی تلفن همراه با شماره گذرنامه خود  فعال یا به اصلاح رجیستری نماید، عده‌ای با اطلاع از این قضیه اقدام به فریب و سوءاستفاده از دیگران می‌ کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: افراد کلاهبردار به هر بهانه‌ای مانند همکاری با کاروان و نیاز به ثبت مدارک و ... اقدام به دریافت مدارک هویتی افرادی که قصد خروج از کشور دارند کرده و سپس اقدام به ثبت تلفن همراه رجیستر نشده به نام آن‌ها می کنند.

سرهنگ کریمی افزود: باید توجه داشت در بعضی از مواقع پس از ثبت اطلاعات یک پیامک فعال سازی برای فرد ارسال می‌گردد اما افراد کلاهبردار با وی تماس گرفته و می‌خواهند فرد کد را برای آن ها بخواند که پس از دریافت کد گوشی را به نام وی ثبت می‌کنند.

وی افزود: باید در نظر داشت در بیشتر مواقع هر فرد با مدارک خود فقط یک بار می‌تواند گوشی فعال نماید لذا با این اتفاق دیگر امکان خرید تلفن همراه و آوردن آن را نخواهد داشت.

این مقام  مسئول به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه مدارک هویتی خود از قبیل کپی گذرنامه خود را در اختیار دیگران نگذارید و در صورت مشاهده هرگونه تخلف فوراً از طریق قانونی اقدام کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد : کاربران می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط