۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۰:۳۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۰
وب سایت آموزشی NCSC خبر داد:

راهنمایی برای مشتریان هواوی

مجوز عمومی موقت داده‌شده توسط ایالات‌متحده به مسئولان هواوی فعال در آمریکا بدان معنی است که مشتریان هواوی در آمریکا می‌توانند سیستم‌عامل و برنامه‌های گوشی‌های خود را به‌صورت عادی به‌روزرسانی کنند.

پس‌زمینه

روز چهارشنبه ۱۵ مه ۲۰۱۹، وزارت بازرگانی ایالات‌متحده آمریکا شرکت ارتباطاتی هواوی و ۷۰ شرکت وابسته را در فهرست تحریم خود قرارداد، بدین معنی که تأمین‌کنندگان آمریکایی هواوی بدون تأیید دولت آمریکا قادر به ارائه محصولات، خدمات و پشتیبانی نخواهند بود.

در کوتاه‌مدت، تأثیر اصلی امنیت سایبری بر روی گوشی‌های موجود هواوی در دسترس بودن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای Android خواهد بود. انواع مختلفی از به‌روزرسانی‌ها برای اندروید وجود دارد که به روش‌های مختلفی تحت تأثیر این تحریم‌ها قرار می‌گیرند.

در تاریخ دوشنبه ۲۰ مه ۲۰۱۹، وزارت بازرگانی ایالات‌متحده مجوز کلی موقت (TGL) صادر کرد تا هواوی بتواند برای برخی محصولات خود ازجمله گوشی‌های هوشمند موجود در بازار آمریکا که در اختیار مصرف‌کنندگان است خدمات ارائه دهد، این خدمات فقط شامل گوشی‌های هوشمند این شرکت است نه تجهیزات مخابراتی است. گواهی TGL در تاریخ ۱۹ آگوست ۲۰۱۹ منقضی می‌شود.

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان موسسه امنیتی NCSC (مرکز ملی امنیت سایبری مستقر در هلند)، مجوز موقت TGL به شرکت‌های هواویی فعال در آمریکای شمالی این امکان را می‌دهد تا از گوشی‌هایی که قبل از ۱۶ مه ۲۰۱۹ در دسترس عموم بودند، پشتیبانی و خدمات ارائه دهند.

مجوز TGL آمریکا برای مشتریان هواوی به چه معنی است؟

مشتریان باید مطابق با توصیه‌های موسسه NCSC موجود، به‌روزرسانی دستگاه‌های خود را به‌صورت عادی ادامه دهند. اگر ما از مشکل امنیتی جدیدی باخبر شویم، توصیه‌های امنیتی خود را به‌روزرسانی می‌کنیم. موسسه NCSC همچنان به ارزیابی اوضاع می‌پردازد و توصیه‌های عملی را برای مشتریان هواوی ارائه می‌دهد.

برای محصولات مصرفی آندرویدی هواوی، گوگل یک تأمین‌کننده اصلی برنامه‌ها و خدمات جانبی است. به‌طور گسترده‌ای گزارش‌شده است که گوگل در پاسخ به لیست موجودیت، معاملات خود را با هواوی محدود کرده است. گوگل هنوز هیچ اطلاعی درباره نحوه تأثیر TGL بر موقعیت هواوی در آمریکا اعلام نکرده است.

ترجمه: حسین موالی
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط