رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:54
کد خبر: 144869

کشف بیش از 93 درصد از جرایم در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان کرمان از کشف بیش از 93 درصد از جرایم در فضای مجازی  خبر داد و توصیه کرد : امنیت در فضای مجازی نسبی بوده و از به اشتراک گذاری اطلاعات  شخصی در این فضا خودداری کنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت:  در کنار همه فرصت هایی که در فضای مجازی وجود دارد تهدیداتی نیز در این فضا متصور است، یکی از مهمترین تهدیدات فضای مجازی جرایم رایانه ای است به نحوی که ما از ابتدای سال جاری تا کنون به نسبت مدت مشابه در سال قبل شاهد افزایش 95 درصدی جرایم رایانه ای دراستان  بوده ایم .

وی افزود: در این راستا حضور یک پلیس سایبری مقتدر، هوشمند،  متخصص و فنی در کنار مردم ضروری به نظر می رسد به همین علت پلیس فتا با بهره گیری از تمام تجهیزات فنی روز و سامانه های اطلاعاتی و ارتباطی اقدام به کشف بیش از 93 درصد از جرایم را کرده است.

وی یادآورشد: مهمترین رسالت پلیس فتا آگاهسازی مردم در حوزه پیشگیری از جرایم سایبر خصوصا جرایم مالی و اخلاقی است به همین منظور توصیه می کنم برای پیشگیری از وقوع جرم جرایم رایانه نسبت به حفظ اطلاعات کارت بانکی خود دقت کنید.    

 سرهنگ یادگارنژاد به کاربران توصیه کرد : به صوررت دوره ای رمز های اول و دوم کارت بانکی خود را تغییر دهید. حتما از فروشگاه های معتبر که درارای نماد اعتماد الکترونیک هستند خریداری کنید و قبل از رویت فیزیکی کالا از پرداخت بیعانه در خرید از سایتهای فروش اجناس دست دوم مثل دیوار و شیپور جدا اجتناب کنید.

وی گفت: از نصب اپلیکیشن هایی که از منابع نا شناس و نامعتبر جهت ارائه حدماتی مثل ثبت نام کارت سوخت، دریافت یارانه، سبد حمایتی دولت و ... اجتناب کنید و در زمان ورود اطلاعات کارت بانکی خود در درگاه های پرداخت بانکی حتما از صفحه کلید مجازی استفاده کرده  و با تغییر کد امنیتی از اصالت درگاه پرداخت مطمئن شوید.

یادگارنژاد گفت: در رابطه با جرایم اخلاقی با توجه به اینکه صدمات جبران ناپذیری را به خانواده ها وارد می کند سعی کنید که از نگهداری و به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی خود در گوشی های هوشمند و شبکه  های اجتماعی خوداری کنید.

رئیس پلیس فتا استا در پایان گفت: با توجه به تغییر و جعل هویت اشخاص در فضای مجازی به افراد ناشناس تحت هیچ شرایطی اعتماد نکنید و توجه داشته باشید که امنیت در فضای مجازی نسبی بوده و از به اشتراک گذاری اطلاعات  شخصی در این فضا خودداری کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط