۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۱:۰۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۵۱
رئیس پلیس فتا استان یزد:

انتقام خواستگار ناکام با هویت کاذب

رئیس پلیس فتا استان یزد  خبر داد : خواستگاری که با شنیدن جواب منفی با ایجاد صفحه‌ای در قالب هویت کاذب در شبکه اجتماعی تلگرام در صدد اخاذی برآمده بود توسط پلیس فتا استان یزد شناسایی شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در خصوص ارتباط‌های بی‌اساس قبل از ازدواج در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی عنوان داشت: در پی مراجعه خانمی جوان، با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان عنوان داشت؛ فردی در فضای مجازی با هویت کاذب با سوء استفاده از عکس‌های خصوصی و اطلاعات ریز خانوادگی و شخصی من اقدام به تهدید و اخاذی کرده است.

وی گفت: با اخذ اظهارات و مستندات شاکیه مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت و با بررسی‌های فنی، متهم که خواستگار و همکلاسی دانشگاه شاکیه بود شناسایی شد.

این مقام انتظامی افزود: با شناسایی متهم شاکیه اظهار کرد، مدتی پیش متهم با ارتباط در تلگرام و ادعاهای اغوا‌کننده پیشنهاد ازدواج داده که من با خانواده‌ام موضوع را در میان گذاشته و آنها با انجام تحقیقات قبل از ورود و اجازه برای جلسه خواستگاری متوجه کذب بودن اظهارات متهم شده که بنده نیز جواب منفی خانواده‌ام را منتقل کردم که اقدامات وی در پی جواب رد دادن من بوده است.

این مقام مسئول در راستای پرونده هشدار داد: با توجه به اینکه شاکیه و متهم در حدود چند ماهی با عنوان شناخت با هم ارتباط در فضای حقیقی و مجازی داشته و عکس‌های خصوصی و اطلاعات شخصی رد‌و‌بدل شده است، متهم با در اختیار داشتن این اطلاعات، با انگیزه انتقام اقدام به تهدید و اخاذی با هویت کاذب کرده است.

رئیس پلیس فتا استان یزد با بیان اینکه بارگذاری اطلاعات و تصاویر شخصی در فضای مجازی و با ارسال آنها برای دیگران  زمینه‌ای برای سوء‌استفاده افراد سودجو فراهم می‌آورد، تصریح کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که افراد سودجو در فضای مجازی همواره در کمین نشسته‌اند، پس جهت در امان ماندن از دام اینگونه افراد هرگز تصاویر خصوصی خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای دیگران ارسال نکنید و در اختیار آنها قرار ندهید چون امکان هرگونه سوء استفاده از این تصاویر در آینده وجود خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان یزد بابیان اینکه یکی از خصوصیات فضای مجازی گمنامی کاربران می‌باشد، گفت: اما این به آن معنا نیست که کاربران به خود اجازه انجام اعمال مجرمانه دهند، زیرا هیچ عملی در این فضا از چشم تیزبین پلیس فتا پنهان نخواهد ماند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط