۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۰۷:۲۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۶
سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان:

سواد رسانه‌ای عاملی مهم در پیشگیری از بزه دیدگی سایبری است

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته ناجا  ضمن حضور در جمع نمازگزاران مسجد ابراهیم خلیل الله شهر زاهدان ، خاطرنشان کرد : سواد رسانه‌ای مهم‌ترین عامل در پیشگیری از بزه دیدگی سایبری است. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ مرتضی بزی سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با حضور در جمع نمازگزاران مسجد ابراهیم خلیل الله شهر زاهدان بر ارتقاء دانش و سواد سایبری شهروندان تاکید کرد.

سرهنگ بزی با اشاره به حضور مستمر کارشناسان پلیس فتا در بین جوامع هدف که در قالب برپایی کارگاه های آموزش محور صورت می پذیرد، تصریح کرد: روش‌های پیشگیری از وقوع انواع جرایم نظیر: کلاهبرداری‌های مالی، تهدیدات حوزه حریم خصوصی کاربران فضای مجازی از اولویت‌های کارشناسان آموزش همگانی این پلیس در کلاس‌های آگاهسازی عمومی است.

وی اظهار داشت: از آنجایی که عدم آشنایی و نبود سواد سایبری لازم مهم‌ترین عامل در بزه دیدگی در فضای مجازی است. هدف پلیس فتا را ارتقاء آگاهی کاربران در حوزه فضای سایبر و به دنبال آن افزایش امنیت سایبری جهت کاهش آمار وقوع جرائم فضای مجازی دانست.

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با اشاره شایع‌ترین جرائم فضای مجازی سطح استان، برداشت اینترنتی غیر مجاز را بعنوان پرشمار ترین جرم سایبری استان در سال ۹۸ برشمرد و به نمازگزاران حاضر در مسجد ابراهیم خلیل الله شهر زاهدان توصیه نمود: به منظور ارتقاء ضریب امنیت حساب بانکی خود نسبت به فعال نمودن سامانه پیامک حساب بانکی خود جهت اطلاع از تراکنش در لحظه اقدام نموده و از قرار دادن رمز و اطلاعات حساب بانکی خود در مجاورت کارت بانکی جدا خودداری کنند.

این مقام مسئول با معرفی راههای ارتباط شهروندان با پلیس فتا اعلام داشت در صورت مشاهده با موارد مشکوک کلاهبردارانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به این پلیس گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط