۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۰۸:۵۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۹
فتا آذربایجان‌غربی:

درآمدی که کاربران را گرفتار می‌کند

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: تبلیغاتی که در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی در خصوص درآمد زایی انجام می‌شوند باعث کنجکاوی کاربران شده و می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات برای آنان گردد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی در تشریح خبر اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری با ترفند تبلیغات درآمدی اینترنتی پرسود در فضای مجازی و به خصوص در شبکه‌های اجتماعی کاربران را در دام‌های خود گرفتار می‌سازند.

وی ادامه داد: در این شیوه کلاهبرداران با جلب اعتماد کاربران با وعده درآمدی پرسود،  اطلاعات حساب‌های بانکی و کارت شناسایی افراد را بدست می‌آورند.

سرهنگ نصرتی افزود: مجرمان با سوء استفاده از اطلاعات حساب‌های بانکی بدست آمده و با پل قرار دادن آن، مبالغ کلاهبرداری شده از حساب‌های دیگر را به آن حساب واریز نموده و باعث گرفتاری کاربران می‌شوند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی به کاربران توصیه کرد: به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات وسوسه‌انگیز در فضای مجازی قرار نگرفته و خود را گرفتار مشکلات نسازید.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هویت در فضای مجازی غیر واقعی می‌باشد گفت: در برخورد با هر گونه تبلیغات در فضای مجازی تا زمانیکه از اصالت آن اطمینان حاصل نکرده‌اید به هیچ عنوان اعتماد ننموده و اطلاعاتی در اختیار صاحبان آگهی‌های تبلیغاتی قرار ندهید.

سرهنگ نصرتی گفت: از اجاره دادن کارت‌های بانکی خود به افراد غیر خودداری نموده زیرا در صورت ارتکاب هر جرمی از طریق کارت‌های بانکی، صاحبان اصلی حساب‌ها گرفتار خواهند شد.

وی از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط