رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-07-17 14:24
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 144896

دستگیری فیشنیگ کار حرفه‌ای در ابهر

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از شناسایی و دستگیری فیشینگ‌ کار حرفه‌ای که با ترفند فروش شارژ تلفن همراه، قربانیان را به درگاه جعلي بانکی هدایت می کرد و پس از اخذ اطلاعات بانکی ، اقدام به برداشت از حساب آن‌ها می‌نمود، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ داود مرسلی فرماندهی انتظامی شهرستان ابهر از توابع زنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان این شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به صورت اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی بررسی و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که شخص یا اشخاص ناشناسی با ترفند فروش شارژ تلفن همراه شاکی را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب وی کم شده است .
 
این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم به‌هویت معلوم در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کردند و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی نامبرده‌ دستگیر و به پلیس فتا شهرستان ابهر انتقال داده شد.
 
سرهنگ مرسلی ادامه داد: باتوجه به حرفه‌ای بودن متهم، بدواً سعی می‌کرد با اظهارات ضد و نقیض، خود را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند، ولی پس از مواجهه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف، و بیان نمود، با ترفند تبلیغ و فروش شارژ تلفن همراه در شبکه‌های اجتماعی و هدایت قربانیان به درگاه‌های جعلی بانکی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌ کردم.
 
فرمانده انتظامی شهرستان ابهر به شهروندان توصیه کرد: درحفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی کوشا باشند، به هیچ‌ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و درهنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند، در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط