رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۱۰:۴۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۷
فتا یزد خبر داد :

کلاهبرداری ۱۷۰ میلیون ریالی از تازه داماد

رئیس پلیس فتا یزد از کشف یک پرونده کلاهبرداری ۱۷۰ میلیون ریالی خبر داد و گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، می توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبرگفت: فردی کلاهبردار با سوء‌استفاده ازاعتماد جوانی که به تازگی تشکیل خانواده داده، اقدام به کلاهبرداری ۱۷۰ میلیون ریالی کرده است و توانسته این مبلغ را با عنوان بیعانه از شاکی، بابت خرید پژو slx زیر قیمت بازار اخذ کند.

وی گفت: شهروندان پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی و قبل از هرگونه واریز وجهی، از کم‌و‌کیف خدمات یا کالا و نیز هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند.

وی ادامه داد: فرد کلاهبردار با مطرح کردن قیمت اغوا‌کننده ماشین زیر قیمت بازار به دلیل موعد سررسید چک بانکی با توجه به سفر زیارتی در پیش روی اربعین خود توانسته مبلغ مورد نظر را اخذ کند و باقی پول را با شرط چک بین بانکی از وی طلب کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: هنگام مراجعه به سایت دیوار و سایت‌های مشابه به راحتی به تبلیغات فریبانه اعتماد نکرده و تحت هیچ شرایطی بیعانه پرداخت نکنید و معامله را حتما حضوری انجام داده و قولنامه بین طرفین با امضای دو شاهد صورت گیرید زیرا ممکن است کالای خریداری شده دزدی باشد که عواقب خاص خود را در پی خواهد داشت.

سرهنگ ابوطالبی افزود: اعتماد بی جا به افراد بدون داشتن شناخت کافی و تحت‌تاثیر قرار گرفتن تبلیغات اغوا‌کننده آنها، ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق سایت‌های مجازی و عدم شناخت راه‌های تشخیص کالای مسروقه از جمله دلایل به دام افتادن افراد است.

وی ضمن هشدار در خصوص خرید در بستر دیوار و شیپور تصریح کرد : خریداران بایستی توجه نمایند که ترجیحاً از ساکنان شهر خود به صورت حضوری خرید کنند همچنین قرار گذاشتن در شعب بانک ها و انتقال پول پس از دریافت کالا از امن ترین روش های معامله می باشد از طرفی کاربران باید توجه داشته باشند حتما از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است و قبل از خرید کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

این مقام انتظامی با توجه به کلاهبرداری های مالی تاکید کرد: اطلاعات کارت اعتباری خود یا سایر اطلاعات مالی خود را در ازای خرید و دریافت جدیدترین اسباب بازی، کارت هدیه رایگان، یک شغل فصلی و یا اجاره (یک محل) برای تعطیلات در اختیار شخصی که نمی‌شناسید، قرار ندهید.

رئیس پلیس فتا یزد در پایان از شهروندان خواست : در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط