رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:39
کد خبر: 144919

در فضای مجازی آگاهانه گام برداریم

کارشناس پلیس فتا استان کردستان گفت: شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه می‌توانند ابزار بسیار مناسبی برای کسب اطلاعات و آشنایی با دنیایی بزرگ‌تر در سطح جهانی باشند مانند تیغ دو لبه به همان اندازه هم می‌توانند به شما و زندگی شما آسیب بزنند. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: کارشناس پلیس فتا استان کردستان با حضور در جمع  دانش آموزان، در مرکز آموزشی علم و تکنیک دفتر فنی سنندج گفت: ازآنجاکه فضای نامحدود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مختلف تحولات اجتماعی وسیع و شگرفی را در زندگی روزمره ما پدید آورده است، به‌تبع آن مشکلات اخلاقی جدید و منحصربه‌فردی در این حوزه را نیز ایجاد کرده است. فنّاوری اطلاعات نه‌تنها در چگونگی افعال و اقدامات روزمره ما تأثیر می‌گذارد؛ بلکه تلقی ما از آن‌ها را نیز تغییر داده است.

سروان اسکندری در خصوص مدیریت زمان در استفاده از شبکه‌های گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی حجم وسیع و نامحدودی از اطلاعات را در زمینه های مختلف به‌صورت لحظه‌ای در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که این به‌نوبه خود می‌تواند زمینه حواس‌پرتی، اضطراب، چک کردن مداوم پیام‌ها و هیجانات روحی را در پی داشته باشد و بارزترین نتیجه این اختلالات افت تحصیلی و از دست دادن تمرکز و زمان در مدرسه و خانه است.

این کارشناس سایبری با اشاره به هویت مجازی افراد در این فضا به دانش آموزان گفت: باید توجه داشته باشید با کسانی که در فضای مجازی ارتباطات مجازی برقرار می‌کنید نباید کاملاً اعتماد کرده تماس تلفنی و قرار ملاقات حضوری نداشته باشید و به افرادی که خود را با عناوین متفاوت معرفی می‌کنند اعتماد نکنید.

وی در ادامه کلاس به دانش آموزان توصیه کرد: برای بسیاری از ما، فرار کردن از دیجیتالی شدن و موج اطلاعات دیجیتالی که طی ساعات مختلف شبانه‌روز به‌یک‌باره به ما هجوم می‌آورند تقریباً غیرممکن است؛ بنابراین من و شما باید به دنبال راهی بگردیم که دست‌کم در ساعات محدود و مشخصی، با این فضا در ارتباط باشیم.

در پایان کلاس نیز چندین راهکار برای استفاده مناسب از فضای مجازی به‌صورت تیتروار ارائه که عبارت بودن از:

1-    همیشه آنلاین نباشید، زمان خود را مدیریت کنید.
2-    نیازی نیست که در تمام شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری داشته باشید.
3-    به همه افرادی که در این فضا هستند اعتماد نکنید.
4-    اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در این فضا انتشار ندهید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط