رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

2:00
کد خبر: 144922

افزایش امنیت سیستم عامل اندروید با چند راهکار ساده

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: محافظت از تلفن‌های هوشمند مبحث بسیار مهمی است که کاربران نباید از امنیت در سیستم‌عامل دستگاه هوشمند خود غافل شوند. امروزه سیستم‌عامل اندروید یکی از سیستم‌عامل‌های پرطرفدار در بین کاربران بوده که با توجه به متن باز بودن آن می‌تواند زمینه‌ساز به وجود آمدن آسیب‌پذیری‌های زیادی در تلفن‌های هوشمند کاربران شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی در تشریح این موضوع گفت: برای افزایش امنیت در اندروید و محافظت در آن کاربران می‌توانند از برنامه‌های امنیتی مختلفی استفاده نمایند. این ابزارها امنیت سیستم‌عامل کاربران در مقابل نفوذگرها و حملات سایبری را افزایش داده و از اطلاعات شخصی آنها در اندروید محافظت می‌نمایند.
وی در راستای افزایش امنیت در سیستم عامل اندروید افزود: کاربران حتماً برای افزایش امنیت در اندروید و جلوگیری از آسیب‌پذیری در آن باید برنامه های مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های رسمی و معتبر دانلود نموده و به هیچ عنوان از فروشگاه‌های غیررسمی برای دانلود اقدام ننمایند.
وی ادامه داد: سیستم‌عامل تجهیزات هوشمند خود را به‌روزرسانی نمایید. شرکت‌های پشتیبانی کننده سیستم عامل با ارائه فایل جدید و بروز رسانی آن توسط کاربران باگ‌ها و مشکلات امنیتی را در سیستم‌عامل از بین می‌برند.
سرهنگ صادقی در راستای نحوه بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید افزود: کاربران می‌توانند برای مشاهده بروزرسانی دستگاه خود وارد بخش Setting یا تنظیمات شوند و به قسمت About رفته و گزینه Android Security را چک نمایند. در همین بخش می‌توانید با گزینه System update، سیستم عامل را بروزرسانی نموده و در بخش Security تنظیمات نیز می‌توانید در قسمت Security policy updates و با فعال کردن آپدیت اتوماتیک، امنیت تلفن همراه خود را بالا ببرید.
سرهنگ صادقی با تاکید بر دانلود موزیک و فیلم از سایت‌های معتبر نیز بیان داشت:  موزیک، ویدئو و تصاویر مورد نظر خود را از سایت‌های معتبر و امن دانلود کنید. چرا که اگر از سایت‌های نامعتبر و آلوده این فایل‌ها دریافت شوند احتمال ورود ابزارهای مخرب و سرقت هرگونه اطلاعاتی از تجهیزات هوشمند شما متصور می‌باشد پس کاربران حتما برای افزایش امنیت سیتم‌عامل خود فایل‌های مورد نیاز خود را از منابع و سایت‌های معتبر دانلود نمایند.
این مقام انتظامی درباره استفاده از آنتی‌ویروس مناسب و امن نیز تاکید نمود: برای امنیت سیستم‌عامل اندروید خود و جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها از یک آنتی‌ویروس مناسب و امن استفاده نمایید، آنتی‌ویروس‌ها  اطلاعات گوشی و کارت حافظه را اسکن و تماس‌ها و پیام‌های ناخواسته را مسدود نموده و وب‌گردی با این نرم‌افزارها از امنیت بالاتری برخوردار خواهد بود.
در خاتمه سرهنگ صادقی بیان داشت: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط