رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 144936

شهروندان دانش و سواد رسانه‌ای خود را افزایش دهند

رئیس پلیس فتا گلستان: سهل‌انگاری، نداشتن دانش و سواد رسانه‌ای و اعتماد بی‌جا به مخاطبان، از مهم‌ترین دلایل وقوع پرونده‌های حوزه سایبری هست.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا در تشریح این خبر گفت: با توجه به جذابیت، تنوع، جهانی و فرامرزی بودن فضای مجازی و دستیابی آسان کاربران به آخرین اطلاعات و اخبار روز که منجر به ایجاد فرصت‌ها و تهدیداتی برای اقشار مختلف جامعه گردیده، لذا صرف‌نظر از تمام مزایا و فرصت‌ها نیاز هست که شهروندان و خانواده‌ها از آسیب‌ها و جرائم  نوظهور آگاهی کافی داشته باشند تا در دام آسیب‌های فضای مجازی قرار نگیرند. 
وی افزود: آمار جرائم فضای مجازی در 6 ماهه اول سال 98 در استان گلستان، نشان می‌دهد که جرم برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد با میزان وقوع 74 درصد، جرم کلاهبرداری رایانه‌ای با 13 درصد و جرم هتک حیثیت و جرائم علیه افراد با میزان وقوع 9 درصد، در صدر جرائم سایبری در استان قرارگرفته‌اند.
وی تصریح کرد: شیوه و شگردهای مجرمان روزبه‌روز متنوع‌تر می‌شود و سودجویان از ناآگاهی و نداشتن دانش کافی شهروندان، سوءاستفاده کرده و با روش‌های مختلفی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
این مقام انتظامی ادامه داد: سهل‌انگاری، نداشتن دانش و سواد رسانه‌ای و اعتماد بی‌جا به مخاطبان، از مهم‌ترین دلایل وقوع پرونده‌های این حوزه هست.
سرهنگ پرسا گفت: با توجه به میزان وقوع پرونده‌های جرائم حوزه فضای مجازی، شهروندان در این خصوص، نسبت به افزایش سطح سواد رسانه‌ای خود و آگاهی از جدیدترین هشدارها و شیوه و شگرد مجرمین سایبری تلاش بکنند تا در دام آسیب‌های فضای مجازی قرار نگیرند.
رئیس پلیس فتا استان در خاتمه از هم‌وطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، لینک ثبت گزارش‌ها مردمی اعلام نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط