رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:28
کد خبر: 144948

تماس تلفنی ترفند قدیمی کلاهبرداری، که بازهم قربانی می‌گیرد

فرمانده انتظامي شهرستان ملاير، از دستگيري کلاهبرداری که از حساب شهروند ملایری به روش تلفنی برداشت غیرمجاز انجام داده بود خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ ‌محمدباقر سلگی در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت شکایت یکی از شهروندان ملایری مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی در چند مرحله به مبلغ 110 میلیون تومان از حسابش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان ملایر قرار گرفت.

وی افزود: با بکارگیری شگردهای تخصصی در فضای مجازی، مشخص شد فرد یا افرادی با روش تماس تلفنی و به بهانه برنده شدن کمک هزینه سفر به کربلا مالباخته را با شگرد ماهرانه‌ای به کنار دستگاه عابر بانک کشانده و با کسب اطلاعات لازم اقدام به فعال سازی همراه بانک شاکی بر روی تجهیزات رایانه‌ای خود نموده‌اند و پس از آن با دسترسی به حساب‌های بانکی شاکی اقدام به خالی کردن وجوه موجود در حساب‌های بانکی وی نموده‌اند.
این مقام مسئول افزود: در نهایت با تلاش شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتا، متهم در شهر تهران شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی اکیپی از مأمورین این پلیس به شهر تهران اعزام و با همکاری پلیس فتا تهران بزرگ و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی متهم دستگیر و به همراه پرونده به دادسرا اعزام و در نهایت قرار مناسب و قانونی برای وی صادر گردید.
سرهنگ سلگی  افزود: شهروندان مراقب باشند کلاهبرداران با برقرای تماس تلفنی و یا ارسال پیامک به بهانه‌های مختلف از جمله برنده شدن در مسابقه و یا دریافت جایزه، از شما می‌خواهند برای دریافت جایزه به نزدیکترین دستگاه عابر بانک مراجعه نمایید و با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی و یا تمام اطلاعات کارت اعتباری شمار را دریافت و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب شما می‌نمایند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در پایان گفت: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا WWW.CYBERPOLICE.IR بخش مرکزی فوریت‌های سایبری لینک گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط