رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 144976

عدم کارایی قابلیت پاک کردن پیام واتساپ برای دارندگان گوشی‌ایفون

احتمالا تا حالا برای شما پیش آمده که اشتباهی عکس یا یک فایل چند رسانه‌ای را برای فرد دیگری در پیام رسان واتساپ فرستاده باشید. در‌این حالت از گزینه پاک کردن برای همه استفاده می‌کنید و پیام خود را پاک می‌کنید. اما متاسفانه جای تاسف دارد که بگوییم ‌این ویژگی که 2 سال پیش توسط واتساپ معرفی شده است ، دارای یک نقص امنیتی است که حریم خصوصی را زیر پا می‌گذارد.    

واتساپ‌این قابلیت را 2 سال پیش معرفی کرد تا از رقیب خود ، تلگرام جا نماند.‌این قابلیت زمانی کاربرد خود را نمایان می‌کند که پیام اشتباهی برای شخص یا در گروه یا در کانال منتشر کنید.

نکته جالب‌این اس که‌این ویژگی در واتساپ فقط به مدت 1 ساعت و 7 دقیقه و 16 ثانیه فعال است و بعد از آن غیر فعال می‌شود و امکان پاک کردن برای همه وجود ندارد .

حال نکته منفی‌این است که‌ هنگامی‌که یک پرونده چند رسانه‌ای برای کاربران سیستم عامل ios می‌فرستید ، این قابلیت کارایی نداشته و پیام موردنظر پاک نشده در موبایل مخاطب دخیره می‌شود.

 

whatsapp-delete-for-everyone.jpg

به گفته Shitesh Sachan ، یک مشاور امنیت برنامه ، که‌این مسئله را کشف کرده است، ، این ویژگی در واتساپ طراحی شده برای IOS قابلیت حذف پرونده‌های رسانه‌ای دریافت شده در حافظه گوشی‌ را ندارد. اما اگر همین کار را برای یک کاربر اندروید انجام دهید ، پرونده بصورت کامل حتی از حافظه گوشی اندرویدی پاک می‌شود.

از انجایی که پیام رسان واتساپ بصورت اتوماتیک پیام‌ها را در گالری کاربر دخیره می‌کند ، وجود چنین مشکلی بسیار نا امید کننده است.

در اوایل هفته گذشته یک مشکل امنیتی مشابه ‌این مشکل در پیام رسان تلگرام کشف شده بود که به سرعت توسط تیم تلگرام ، برطرف شد.

در حال حاضر هیچ کاری در‌این خصوص نمی‌توان کرد تا ‌اینکه توسعه دهندگان واتساپ ، با انتشار یک بروز رسانی‌این مشکل را برطرف کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط