رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 145030

هوشیاری در حفظ اطلاعات و محتواهای خصوصی بسیار اهمیّت دارد

سرهنگ موالی رئیس پلیس فتا قم گفت: تمامی شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی را در اختیار می‌گذارند که مردم می توانند نسبت به تنظیم حوزه‌ حریم خصوصی خود اقدام کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: رئیس پلیس فتا قم گفت: افراد فرصت‌طلب ممکن است با سوءاستفاده از محتواها و اطّلاعاتی که مردم به صورت عمومی به اشتراک می گذارند، با راه‌اندازی صفحات مشابه و با نام و هویت جعلی دست به اخاذی، کلاهبرداری و سایر اقدامات مجرمانه بزنند. 
این مقام انتظامی ادامه داد: تمامی شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی را در اختیار می‌گذارند که مردم می‌توانند نسبت به تنظیم حوزه‌ حریم خصوصی خود اقدام کنند. با استفاده از این ابزارها مردم می‌توانند با خیال مطمئن‌تری نسبت به اشتراک‌گذاری اطّلاعات با فامیل و دوستان خود به صورت کنترل شده اقدام کنند و در عین حال دسترسی سایر افراد را محدود نمایند. 
سرهنگ علی موالی بیان کرد: در بیشتر موارد مجرمین عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و محرمانه کاربران را از شبکه های اجتماعی با هک یا حتی به صورت معمولی با کپی کردن اطلاعاتی که  خود کاربران منتشر می نمایند و با تهیه صفحات فیک (جعلی) و یا با فروش به سایت‌های مختلف مورد تهدید قرار می‌دهند در حالی که انتشار بعضی از این اطلاعات موجبات هتک حرمت و هتک حیثیت فردی و اجتماعی قربانیان را فراهم می‌کند.
وی تأکید کرد: هوشیاری در حفظ اطّلاعات و محتواهای خصوصی بسیار اهمیّت دارد. آشکارا بودن هویت کاربران در شبکه‌های اجتماعی موجبات شکل گیری جرم را در این شبکه‌ها تسهیل می‌کند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط