رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 145055

مزایای شبکه‌های اجتماعی کاربران را از آسیب‌های آن غافل نکند

رئیس پلیس فتا گلستان گفت کاربران باید بیاموزند که چطور از خودشان در شبکه‌های اجتماعی حفاظت کنند و کاربری سالم و قانونمند باشند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا گفت: ویژگی‌های خاص فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، ازجمله جذابیت، سرعت تبادل اطلاعات، تنوع موضوعات، سهولت دسترسی و ...، فضایی را ایجاد کرده‌اند که توجه کاربران را به خود جلب می‌کند.
وی افزود: به دلیل رشد روزافزون تعداد اعضاء و بعد تأثیرگذاری بر فضای واقعی، این شبکه‌ها اهمیت چشم‌گیری یافته و طی یک دهه از پدیده ای محلی به پدیده ای جهانی تبدیل‌شده‌اند و کاربران آن را فرصتی مناسب برای ارتباط، دوستی، آموزش و حتی فضایی برای تجارت و کسب درآمد می‌دانند. 
سرهنگ پرسا گفت: این شبکه‌ها در کنار فرصت‌ها و مزایایی که برای کاربران فراهم آورده‌اند، تهدیدهایی را نیز برای کاربران به دنبال دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شکل‌گیری و ترویج سریع شایعه‌ها، نقض حریم خصوصی افراد، انزوا و دوری از دنیای واقعی، تأثیرات منفی هویتی، رفتاری و انحرافات اخلاقی اشاره کرد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: ما باید بیاموزیم که چگونه  از خودمان در شبکه‌های اجتماعی حفاظت کنیم و کاربری سالم و قانونمند باشیم.
وی تصریح کرد: کاربران عزیز در مورد میزان اطلاعات شخصی که در شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌دهند، مراقب و محتاط باشند و برای انتشار این اطلاعات، محدودیت قائل شوند و از کلیک بر روی لینک‌های ناشناس خودداری کنند.
وی افزود: کاربران می‌بایست محیط شبکه‌های اجتماعی را محیطی امن و قابل‌اعتماد تصور نکرده و اطلاعات شخصی و خصوصی‌شان را در این محیط تبادل نکنند.
وی خاطرنشان کرد: هرگز از رمزهای یکسان برای چند حساب کاربری استفاده نکنید و مراقب بدافزارها باشید، زیرا این برنامه‌های مخرب به‌راحتی براثر سهل‌انگاری و اشتباه شما، وارد دستگاهتان می‌شوند و اطلاعاتتان را به سرقت می‌برند.
رئیس پلیس فتا استان در خاتمه از هم‌وطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir، لینک ثبت گزارش‌ها مردمی اعلام نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط