رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

2:27
کد خبر: 145057

«برنده شدن در برنامه‌ رادیویی» ترفند کلاهبرداری پانصد میلیون ریالی

شخص سابقه‌داری که با فریب مردم و اعلام برنده شدن در مسابقه رادیوئی و کشاندن مردم به پای دستگاه خودپرداز اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌نمود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: احدی از شهروندان استان با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت شخصی ناشناس از شماره‌ای معلوم با من تماس گرفته و عنوان داشت که شما در قرعه کشی رادیو جوان برنده پنجاه میلیون ریال کمک هزینه عتبات عالیات شده‌اید و سپس با ترفند و فریب مرا به پای دستگاه خودپرداز کشانده و با فعال نمودن رمز دوم حساب بانکی ام مبلغ پانصدمیلیون ریال از حسابم برداشت شده است.
وی در ادامه گفت: با توجه به شکایت صورت گرفته مراتب در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان این پلیس قرار گرفت که با بررسی های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته مشخص گردید متهمین علاوه بر فرد مذکور، اقدام به سرقت از ده‌ها نفر با همین روش و شگرد نموده‌اند
سرهنگ محمد نژاد افزود: به همین منظور با تحقیقات تکمیلی و فنی به عمل آمده مشخص گردید وجوه مورد نظر از حساب شاکی از طریق شماره معلوم جابه جا و به شماره کارت متهمه دیگر واریز و سپس مجرمین با مبالغ سرقتی در سطح استان‌های همجوار با بخشی از مبالغ اقدام به خرید سیگار نموده و بخشی دیگر از مبالغ را نقداً از فروشگاه ها دریافت و همچنین اقدام به خرید شارژ از اپراتور همراه اول نمودند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: مأمورین این پلیس با اخذ نیابت قضائی به استان مورد نظر عزیمت نموده و متهمه را که فردی معتاد بوده دستگیر و نامبرده بیان داشت سیم کارت را در ازای دریافت وجه نقد به شخصی ناشناس فروخته است.
وی گفت: در ادامه متهم اصلی پرونده شناسائی و با حکم قضائی دستگیر و در بازرسی از منزل نامبرده تعداد 2 فقره گوشی تلفن همراه و 6 فقره کارت عابربانک متعلق به غیر کشف و ضبط گردید. همچنین وی در اظهارات خود بیان داشت از طریق فردی دیگر با هویت معلوم با فردی سابقه‌دار که در حال حاضر زندانی می‌باشد آشنا شده و حاضر شدم که در ازای دریافت 10 درصد از مبالغ سرقتی با وی همکاری نمایم و با بهره‌گیری از چند کارتن خواب اقدام به افتتاح حساب به تعداد 15 فقره نمودم وشماره کارت را در اختیار فرد زندانی قرار دادم که تاکنون مبلغ یک میلیارد ریال درآمد کسب نمودم.
رئیس پلیس فتا مازندران افزود: در ادامه مأمورین این پلیس با اخذ نیابت قضائی به زندان عزیمت نموده و در تحقیقات بعمل آمده از متهم، ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان داشت با متهم اصلی همکاری نموده و تماس با اشخاص توسط بنده صورت می پذیرفته و تهیه کارت و نقد نمودن مبالغ حاصل از کلاهبرداری به عهده ایشان بوده که برای کلیه متهمین قرار قضائی مناسب صادرگردیده است.
سرهنگ محمد نژاد در پایان افزود: شهروندان به اینگونه تماس ها توجهی ننموده وچنانچه تماسی برقرار گردید برای دریافت جایزه نیازی به حضور آنان پای دستگاه عابر بانک نبوده و تنها اعلام شماره حساب و یا کارت بانکی کفایت می نمایند تا در دام اینگونه مجرمین قرار نگیرند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط