رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:35
کد خبر: 145065

دستگیری فیشنیگ‌کاران حرفه‌ای با بیش از 150 قربانی

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره از شناسایی و دستگیری فیشنیگ‌کاران حرفه‌ای به ارزش 2 میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از حساب 150 نفر در سراسر کشور خبرداد و گفت: این متهمین با ترفند فروش نرم افزار فیلترشکن، قربانیان را به درگاه جعلي بانکی هدایت کرده پس از اخذ اطلاعات بانکی، اقدام به برداشت از حساب آن‌ها می‌نمودند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ دوم محرمعلی قاسمی فرماندهی انتظامی شهرستان خرمدره در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان این شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به صورت اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی بررسی و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که شخص یا اشخاص ناشناسی با ترفند فروش نرم افزار فیلترشکن قربانی را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب وی کم شده است.

وی خاطر‌نشان‌ کرد: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی تعداد 2 نفر ازمتهمین به‌هویت‌های معلوم در یکی از استان‌ها مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کردند و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی نامبرده‌‌ها دستگیر و به پلیس فتا شهرستان خرمدره انتقال داده شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: باتوجه به حرفه‌ای بودن متهمین، بدواً سعی می‌کردند با اظهارات ضد و نقیض، خودشان را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند، ولی پس از مواجه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف، و بیان نمودند، با ترفند فروش نرم‌افزار فیلترشکن وهدایت قربانیان به درگاه‌های جعلی بانکی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌نمودند.

سرهنگ قاسمی ادامه داد متهمان در اظهارات خود به برداشت غیرمجاز از حساب 150 نفربه میزان تقریبی 2 میلیارد ریال با این شگرد اعتراف نمودند و انگیزه خودشان را کسب منافع مالی بیان کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره به شهروندان توصیه کرد: درهنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند، در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط