رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-07-25 13:55
تنظیم اندازه قلم

پ

0:56
کد خبر: 145066

اپ‌های غیرقانونی قمار به اپل و گوگل استور به طور پنهانی وارد شده‌اند

گوگل (google) و اپل اخیراً صدها اپ از اپ‌استور مخصوص به خود بعد از اینکه متوجه شد پیشتر و در عملیات قمار هستند حذف کرد. هرچند غیرعادی نیست تا اپ‌های آسیب‌زا را پیدا کرد. این عملیات در تعداد زیادی اپ پاس شده از طریق گوگل و آر اندیش اپل متفاوت بود. این عملیات اساساً با انتقال 2 اپ در یک مرورگر اپ‌استور انجام شد.

3_0.jpg

یکی بد و یکی خوب. اپ‌های خوب خودشان را به عنوان اپ انتشار یافته، بیان آب و هوا، سرگرمی یا اطلاعات بدنسازی و فریب مرورگر از اینکه قانونی هستند عمل می‌کنند. بنابراین وقتی تأیید شد و در استور اپلود شد توسعه‌دهندگان بدافزار آپدیتی را فراهم می‌کنند که محتوای اپ را تغییر می‌دهند و به سمت درگاه قمار پیش می‌برد. در هر مورد کد شامل یک سوییچ هست که می‌تواند عملکرد قمار را تغییر دهد روشن باشد یا خاموش. 

2_0.jpg

برای مثال قبل از اینکه اپ مرور شود، توسعه‌دهنده به سادگی می‌تواند سوییچ آف را فشار دهد. از این‌رو اپ جست‌و‌جوی نرمال استارت می‌خورد. اپ می‌تواند مرورگراپ استور را پاس کند چون حالت قمار مخفی شده است. بعد از اینکه اپ‌ها از مرورگرعبور کردند می‌توانند عموماً از اپ استور دانلود شوند سپس هکرها آن را روشن می‌کنند تا محتوای واقعی اپ را مشاهده کنند. اپ‌ها با مرور بیش از چهارصد هزاربار و رتبه‌بندی میان صد برنامه در استور ثابت شده‌اند که پرطرفدارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط