۱۳۹۸-۰۷-۲۹ ۰۹:۰۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۹
رئیس پلیس فتا فارس خبر داد:

برداشت غیرمجاز برای خرید جم در بازی

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شهروند شیرازی خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ  اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

پایگاه اطلاع‌‌ رسانی پلیس فتا‌‌: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: با مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۴۵ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات کارشناسی و اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم این مبالغ را صرف خرید شارژ تلفن همراه و یا خرید در بازی‌های رایانه‌ای کرده است.
سرهنگ سلیمانی گفت: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم خواهرزاده شاکیه است و ایشان پس از حضور در این پلیس منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه‌ شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و با پذیرش بزه انتسابی خود، اعتراف کرد.
وی افزود: متهم در اعترافات خود بیان داشت: اطلاعات کارت بانکی شاکیه را در زمانی که برای ثبت نام کلاس زبان همراه با خاله‌اش به کافی نت مراجعه کرده بودند، یادداشت و در فرصتی مناسب با خریدهای اینترنتی که اکثراً خرید شارژ و خرید الماس (جم) در بازی بوده است حساب شاکیه را خالی کرده است.
سرهنگ سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمایند که اطلاعات بانکی آن‌ها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد و حداقل امکان از انجام تراکنش‌های بانکی در امکان عمومی مانند کافی نت‌ها خودداری نمایند.
در پایان رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط