رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 145100

جلسه هم اندیشی پلیس فتا با دانشگاه شیراز

کارشناس پلیس فتا فارس تصریح کرد: اگر جامعه ما درک کند که آسیب‌های فضای مجازی در بیشتر اوقات غیرقابل‌ جبران است و تأثیرات مخربی در آینده کاری و زندگی افراد دارد بی‌گمان هدفمندتر با این مقوله برخورد خواهند کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا‌: ستوانیکم خرمی کارشناس پلیس فتا فارس در جمع مدیران و اساتید محترم دانشگاه شیراز که در سالن کنفرانس دانشگاه شیراز برگزار شد بر تلاش هرچه بیشتر برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی به منظور ایجاد فرهنگ مناسب استفاده از اینترنت و فضای مجازی و تبدیل تهدیدهای موجود در این فضا به فرصت با مهارت افزایی کاربران و صیانت از جنبه های فرهنگی و اعتقادی کاربران فضای مجازی و تبدیل این فضا به حوزه امن برای کسب و کار و تبادلات فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد.
این کارشناس انتظامی در ادامه همایش گفت: اگر جامعه ما درک کند که آسیب‌های فضای مجازی در بیشتر اوقات غیرقابل‌جبران است و تأثیرات مخربی در آینده کاری و زندگی افراد دارد بی‌گمان هدفمندتر با این مقوله برخورد خواهند کرد.
وی در ادامه بر نقش مهم و اساسی مدیران و اساتید محترم در ارتقاء آموزش های مرتبط با فضای مجازی و افزایش سطح سواد رسانه ای کاربران به منظور کاهش جرایم و تحقق پیشگیری از جرم در فضای مجازی تاکید داشت و تداوم فعالیت های اثربخش فعالان فضای مجازی را در پیش برد اهداف پیشگرانه  پلیس فتا ضرورتی انکارناپذیر دانست.
کارشناس پلیس فتا فارس با اشاره به وظیفه ذاتی اداره پیشگیری از جرائم پلیس فتا مبنی بر آگاه‌سازی جامعه هدف، وب‌سایت این پلیس را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: در صورت نیاز به کسب اطلاعات در تمامی موضوعات مرتبط با فضای مجازی و مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش فوریت‌ها با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط