رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:53
کد خبر: 145112

هشدار سایبرى به زائران حرم مطهر رضوى در ایام دهه آخر صفر

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوى در ايام دهه آخر صفر هشدار داده تا در اين ايام مراقب كلاهبردارى مجرمان سايبرى باشند.

سرهنگ جواد جهانشیرى رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانى پلیس فتا در تشریح این خبر گفت: ضمن آزروى قبولى طاعات و عزادارى شهروندان و زائرین پیاده امام هشتم (ع) با توجه به رشد کلاهبردارى‌ها در حوزه برداشت‌هاى غیر مجاز که قسمت عمده جرایم در پلیس فتا را به خود اختصاص داده است لذا شهروندان گرامى مى‌بایست به منظور پیشگیرى از برداشت‌هاى غیر مجاز توصیه‌هاى پلیس فتا را جدى گرفته و اقدامات پیشگیرانه‌اى را انجام دهند.

سرهنگ جهانشیرى ادامه داد: یکى از این راه‌ کارهاى پیشگیرانه؛ مراجعه شهروندان به بانک عامل و فعال نمودن رمز یکبار مصرف براى انجام خریدهاى اینترنتى است که مى تواند سد راهى براى دستیابى مجرمین به حساب بانکى افراد و برداشت غیرمجاز از حساب بانکى آنها باشد.

وى همچنین به شهروندان و زائران امام هشتم (ع) توصیه نمود: در مبادلات مالى خود به هیچ عنوان مشخصات حساب بانکى اعم از رمز اول و دوم، ccv2 و تاریخ انقضاى کارت بانکى خود را به افراد غیر اعلام نکرده و در هنگام خرید از فروشگاه‌ها و مراکز خرید نیز از افشاى رمز کارت خود خوددارى کرده و رمز را شخصا در دستگاه کارت خوان وارد نمایند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوى خاطر نشان کرد: یکى از شگردهاى مجرمانه کلاهبرداران سایبری، فعالیت آنها در قالب فروشندگان دوره گرد است که از طریق دستگاه کارت خوان سیار اقدام به کپى نمودن کارت بانکى یا همان اسکیمینگ نموده و از این طریق اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکى افراد مى‌نمایند. از این رو اکیدا به شهروندان توصیه مى‌شود تا رمز کارت بانکى را بویژه در هنگام استفاده از دستگاه‌هاى کارت خوان سیار، خودشان وارد نمایند.

سرهنگ جهانشیرى به شهروندان توصیه کرد: از ذخیره رمزهاى حساب بانکى خود بر روى گوشى تلفن همراه و نوشتن و یا نگهدارى این رمزها در مجاورت کارت بانکى خود جدا خوددارى نمایند تا درصورت مفقود شدن کارت بانکی، موجود حساب بانکى آنها به خطر نیافتد.

این مقام انتظامى در پایان از هموطنان درخواست نمود در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش گزارشات مردمى اعلام نمایند و هشدارهاى پلیس را جدى بگیرند ضمناً ایمیل پلیس فتا استان خراسان رضوى kh.razavi_fata@police.ir و تلفن ارایه گزارشات و ارتباط با کارشناسان پلیس فتا این استان به صورت شبانه روزى 21825419 در خدمت شهروندان قرار دارد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط