رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۰۰

مرورگر جعلی Tor بیت کوین‌ها را از کاربران وب تاریک دزدید

نسخه تقلبی سال‌ها بود که کاربران را هدف قرار می‌داد

ارزهای رمزنگاری شده مانند Bitcoin  و مرورگرهایی مانند تور و فضایی مانند وب تاریک، به کاربران فرصتی عالی برای انجام کارهای پلید خود به صورت آنلاین بدون اینکه دستگیر شوند، داده‌اند. هکرها و spammerها به امنیت کاربران وب تاریک کاری ندارند و فعالیتشان تغییر کرده است.
 

طبق گزارش‌ها ، یک نسخه مخرب از مرورگر پرکاربرد Tor در حال جاسوسی از کاربران Dark Web و سرقت بیت کوین از کیف پول آنها است. شایان ذکر است که حریم خصوصی وب، برنامه اصلی مورد استفاده بسیاری برای دستیابی به شبکه تاریک است.

محققان ESET ادعا می‌کنند که تاکنون هکرها موفق به سرقت بیش از ۴۰،۰۰۰ دلار بیت کوین (۴.۸ BTC) از طریق نسخه خراب شده از بسته اصلی مرورگر Tor شده‌اند. نسخه جعلی کاربران را به دو وب سایت هدایت می کند ، که به کاربر اطلاع می‌دهد که نسخه Tor قدیمی است حتی اگر کاربر جدیدترین نسخه مرورگر را داشته باشد.

 

هنگامی که کاربر بر روی پیوند ارائه شده در صفحه برای بارگیری نسخه به روز شده Tor کلیک کند ، وب سایت دیگری حاوی لینک بارگیری اضافه می شود. هنگامی که Tor آلوده بارگیری و استفاده می‌شود ، شروع به جاسوسی برای کاربر می‌کند. هنگامی که کاربر وجهی را به کیف پول بیت کوین اضافه می‌کند یا برای هرگونه سرویس در Dark Web می پردازد ، Tor مخرب وجوه را با تغییر آدرس هدف ، به کیف پول کنترل می‌کند که توسط کلاهبرداران کنترل می‌شود.

Tor-2-860x430.jpg

محقق ارشد بدافزار ESET ، آنتون چهرپانوف در یک پست وبلاگ اظهار داشت که هر کاری که کاربر در وب وب Dark انجام می دهد توسط اپراتورهای مخرب Tor ردیابی می‌شود.

براساس گزارش ESET، نسخه تقلبی "تور تقلبی" در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به شدت در بسیاری از فروم های روسی و Pastebin (یک نوع برنامه کاربردی تحت وب است که هرکس میتواند از طریق آن متنی را برای دورهای از زمان، ذخیره نماید) به عنوان نسخه زبان روسی تور ترویج داده شد. به طور شگفتانگیز، حسابهای Pastebin تاکنون بیش از ۵۰۰،۰۰۰ دیدگاه دارند.

fake-version-of-tor-browser-stole-bitcoins-from-dark-web-users-1-768x778.jpg

علاوه بر این ، محققان ESET سه کیف پول بیت کوین کشف کرده اند که در این کارزار مورد استفاده قرار می‌گیرند. نگران کننده این واقعیت است که این کمپین برای سال‌ها فعال بوده و ممکن است مبلغ سرقت شده بالاتر از آنچه گزارش شده است.

مرورگر تور اغلب برای دسترسی به کالاهای غیرقانونی در وب تاریک مورد استفاده قرار میگیرد و اغلب این معاملات با ارز مجازی انجام میشود. تور تقلبی به گونهای طراحی شدهاست که کاربران هوشمند حتی متوجه تفاوت بین مرورگر جعلی و اصلی نشوند.

مترجم :مهدی کولیوند
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط