رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 145146

پرداخت شهریه دانشگاهی با پول سرقتی

رئيس پليس فتا اصفهان گفت: فردی كه بصورت اينترنتی اقدام به سرقت از حساب يكی از شهروندان نموده بود و با مبالغ آن شهريه داشگاه خود را پرداخت می‌كرد توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايی و دستگير شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ 43 میلیون ریال بصورت اینترنتی از حساب وی برداشت شده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: با بررسی‌ها و انجام اقدامات فنی و تخصصی و جمع آوری سرنخ‌هایی در فضای مجازی ، متهم به هویت "شایان.م : شناسایی و دستگیر شد .

وی افزود: متهم در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس ضمن اقرار به جرم خود عنوان کرد با توجه به اعتماد شاکی و یادداشت اطلاعات بانکی وی در فرصتی دیگر موقع انتخاب واحد دانشگاه بصورت اینترنتی شهریه دانشگاهم را پرداخت کردم.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: کارت بانکی خود را در اختیاردیگران قرارندهید و در صورت قرار دادن کارت خود در اختیار اقوام و آشنایان ویا هر شخص دیگر، سریعا رمز اول و دوم آنرا تغییر دهید.

این مقام انتظامی ادامه داد: سامانه پیامکی تراکنش‌های بانکی را فعال نمایید تا در صورت برداشت‌های احتمالی سریعاً از آن مطلع شده و اقدامات لازم از جمله مسدود سازی حساب بانکی خود اقدام کنید .

ریس پلیس فتا استان اصفهان در آخر با اشاره به اینکه تقریبا تمامی بانک‌های عامل موظف به سرویس دهی سامانه صدور رمز یکبار مصرف به مشتریان خود هستند خطاب به شهروندان گفت: شهروندان عزیز هرچه سریع تر با مراجعه حضوری به شعب بانک‌های عامل خود نسبت به فعال سازی سامانه صدور رمز‌های یکبار مصرف برای خرید‌های اینترنتی خود اقدام کنید. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط