رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 145154

ارتقاء سواد رسانه ای مهمترین راه جلوگیری از آسیب های فضای مجازی

رئیس پلیس فتا کیش مهمترین و مناسب ترین راه را برای جلوگیری از آسیب های شبکه های اجتماعی ، بالا بردن سواد رسانه ای افراد جامعه عنوان کرد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمدرضا رضایی" رئیس پلیس فتا کیش در همایشی که به مناسبت هفته بهداشت روان برگزار شده بود تصریح کرد: امروزه تحت تأثیر رسانه ها، فناوری های اطلاعاتی و فضای مجازی، در عصر جدیدی از روابط انسانی به سر می بریم؛ ظهور فضای سایبر و امکاناتی که فناوری های اطلاعاتی جدید به همراه آورده اند امیدها، آرزوها و در برخی موارد کابوس هایی را به دنبال داشته است. در این دوران، استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده وهم اکنون شبکه های اجتماعی تبدیل به یکی از پر استفاده ترین خدمات اینترنتی شده اند.

این مقام انتظامی افزود: امروزه شبکه های اجتماعی به صورت فراگیر در جوامع رواج پیدا کرده است؛ این شبکه های اجتماعی علاوه بر فواید زیادی که برای افراد جامعه دارند، آسیب ها و مضراتی نیز به دنبال خود دارند. همگام با ظهور و گسترش شبکه های اجتماعی و فناوری های مبتنی بروب 2، تحقیقات زیادی نیز در مورد چگونگی استفاده صحیح از آنها و مهارت های لازم در جهت نحوه بهره برداری مناسب از این شبکه های اجتماعی صورت گرفته است.

محمدرضا رضایی ادامه داد: بیشترین گروه سنی که در معرض آسیب های شبکه های اجتماعی قرار دارند نوجوانان و جوانان هستند که شما والدین محترم می بایست برای جلوگیری از این آسیب ها راه کار مناسبی را پیدا نمایید، بهترین راه برای مقابله با آسیب های شبکه های اجتماعی مجازی و فناوری های نوین بالا بردن سطح سواد رسانه ای خانواده ها می باشد. سواد رسانه ای به زبان ساده عبارت است از آشنایی کامل با شگردهای رسانه ها و مجموعه‏ مهارت هایی که شهروندان برای مواجهه با رسانه های جدید لازم است بیاموزند.

رئیس پلیس فتا کیش با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی میتوانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.irبه صورت آنلاین دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط