رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 145167

اعتمادی که منجر به سرقت 180 میلیون ریال شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه اعتماد نابجا زمینه‌ای برای گرفتاری‌های بعدی می‌باشد گفت:در این راستا فردی که با سوء استفاده از اعتماد همکار خود اقدام به خالی نمودن حساب بانکی وی کرده بود، شناسایی شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی در خصوص این موضوع اظهار کرد: با مراجعه فردی مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبلغ 180 میلیون ریال بصورت غیرمجاز برداشت شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و پلیسی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و در ادامه مشخص شد متهم پرونده همکار شاکی می‌باشد و از اعتماد همکار خود سوء استفاده نموده و با بدست آوردن کد نرم افزار بانکی وی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی شاکی کرده است.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه کد‌های ارسالی برای ورود به هر سامانه و نرم افزاری جزء اطلاعات محرمانه شما به حساب می‌آید گفت: قرار گرفتن اینگونه کدها در اختیار دیگران به منزله دسترسی آن‌ها به سامانه و نرم افزار‌های شما می‌باشد که منجر به کلاهبرداری از شما خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیشتر مشکلاتی که گریبان‌گیر کاربران در فضای مجازی می‌شود در نتیجه سهل‌انگاری و اعتماد بی‌جا می‌باشد، گفت: در برخورد با موضوعات مختلف در فضای مجازی باید آگاهانه عمل کرده و به هیچ عنوان با ناآگاهی و اعتماد بی‌جا به دیگران زمینه مشکلات برای خود را فراهم نیاورید.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) را به عنوان پل ارتباطی با شهروندان معرفی کرد و بیان داشت : شهروندان در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند آن را از این طریق به پلیس اعلام دارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط