رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

2:07
کد خبر: 145176

کپی از کارت بانکی در پوشش پیک موتوری

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری اینترنتی ، کپی از کارت عابر بانک شهروندان خبر داد و گفت: متهم درپوشش پیک موتوری یک رستوران اهداف مجرمانه خود را عملی می‌ کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان تهرانی با موضوع سوءاستفاده ازکارت بانکی به میزان دومیلیارد و پانصد هزار ریال ، ماموران این پلیس وارد عمل شدند .

این مقام مسئول ادامه داد : شاکی در ادامه اظهارات خود گفت : در ساعت 2 بامداد با ارسال چند پیامک متوجه سرقت میلیونی از حساب بانکی خود شدم ، با دیدن این موضوع کاملا غافلگیر شده و فکر کردم کارت بانکی مرا کسی بسرقت برده باشد ولی کارت نزد خودم بود و نمی دانم که چه کسی اقدام به سرقت از حساب بانکی من کرده است.

سرهنگ کاظمی افزود: پرونده در دستور کار مهندسین پلیس قرار گرفت و مامورین با بررسی حساب شاکی متوجه شدند کارت وی توسط فردی ناشناس کپی برداری شده و سپس در جاهای مختلف از آن خرید هایی صورت گرفته است، با دقت نظر و اقدامات فنی کارآگاهان ، هویت متهم به نام ( ی ا)که جوانی 28 ساله و ساکن حوالی غرب تهران بود مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای  متهم در یک عملیات غافلگیرانه در محل سکونت خود دستگیرشد.

وی بیان داشت : در بررسی از منزل متهم تعداد 15 کارت بانکی کپی شده از شهروندان تهرانی ، تعدادی تجهیزات سخت افزاری در جهت کپی برداری از کارت عابر بانک کشف شد و متهم قصد داشت که در اولین فرصت اقدام به سرقت از موجودی آنها بنماید ولی با هوشیاری ماموران این موضوع محقق نشد.

رئیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اقدامات پلیس در این خصوص بیان داشت : مشخص شد متهم توانسته بود مبلغ دو میلیاردو دویست میلیون ریال از حساب شاکی سرقت نماید با انتقال وی به پلیس وی  راهی جزء اعتراف نداشت واقرارکرد" پیک موتوری رستورانی در شمال تهران می باشم و جهت تحویل غذا به درب منازل مراجعه هنگام تحویل غذا کارت را از مشتری گرفته و درابتدا کارت را از دستگاه اسکیمرکه در دست خود پنهان نموده بودم کپی کرده و سپس از دستگاه پز سیار کارت را مجدد می کشیدم و در قدم بعدی با تجهیزات سخت افزاری که در منزل تهیه نموده بودم کارت شاکی را کپی کرده و در جاهای مختلف اقدام به خرید می کردم ، با این تفکر  که توسط پلیس شناسایی نمی شوم در صدد سرقت از دیگر کارت ها بودم ناگهان توسط پلیس دستگیر شدم.  

سرهنگ کاظمی در خاتمه گفت : پرونده با متهم و شاکی جهت رسیدگی به موضوع در اختیار دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای قرار گرفت.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط