رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 145182

کلاهبرداری با ترفند رجیستری گوشی تلفن همراه

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد : مراقب افراد سود جویی که با ترفند رجیستری گوشی تلفن همراه  از طعمه های خود اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنها می کنند ، باشند .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن بیان این خبر اظهار داشت : در این روش افراد کلاهبردار با ارسال پیامکی به تلفن همراه هموطنان مبنی بر اجرای طرح رجیستری و یا ارسال پیامک اخطار مبنی بر عدم اجرای این طرح ، متقاضیان را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و با سرقت اطلاعات کارت بانکی طعمه های خود نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان اقدام می کنند .

این مقام مسئول به شهروندان هشدار داد : به هیچ عنوان فریب اینگونه تبلیغات دروغین را نخورند و همواره به منشا ارسال پیامک های خود توجه کنند و اخبار رسمی و موثق را از پایگاه های معتبر خبری نظیر رسانه ملی و خبرگزاری های مجاز داخل کشور پی گیری کنند .

وی خاطر نشان کرد : بهتر است هموطنان عزیز به صورت مستمر اقدام به تغییر رمز عابر بانک خود نمایند و اگر از روی عدم آگاهی به اینگونه درگاه های جعلی وارد شدند سریعا  رمز کارت عابر بانک را تغییر دهند و در صورت دریافت موارد مشکوک موضوع را به سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط