رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۲:۱۵

اخاذی ۲۰۰ میلیون ریالی در تلگرام

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده تهدید اینترنتی با موضوع اخاذی خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده احساسات شاکی در شبکه اجتماعی تلگرام اهداف مجرمانه خود را عملی ‌کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شکایت خانمی ۲۳ ساله ساکن تهران خبر داد و گفت وی در اظهارات خود عنوان کرد در شبکه اجتماعی تلگرام فردی ناشناس با آیدی خود به من پیامی داد و پیشنهاد آشنایی و طرح دوستی را بیان نمود من هم از روی سادگی و غفلت وبدون هیچ گونه بررسی قبول نمودم و با او در فضای گفتگو ارتباط گرفتم.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت بعد از گذشت مدتی وی با مطرح نمودن ازدواج باعث علاقه و اعتماد بیشتر من  به وی شد وتصاویر شخصی و فیلم های خصوصی خود را برای یکدیگر می فرستادیم غفلت از اینکه در پشت چهره او فردی شیاد وجود دارد ولی او در آشنایی اولیه ظاهر بسیار موجه و مهربانی داشت و با این نیرنگ باعث جلب اعتماد من شد.

سرهنگ کاظمی گفت : شاکی ادامه داد بعد از گذشت مدتی از دوستی ما در این فضا وی از من درخواست مبلغی پول نمود که به او دادم ولی این کار باعث شروع تهدیدات او شد و مجدد از من درخواست پول نمود چون بدهی قبلی را عودت نداده بود لذا قبول نکردم و از همین لحظه تهدیدات او شروع شد چون می دانستم اطلاعات زیادی از من در اختیار دارد و من از روی ساده لوحی عکس و فیلم های شخصی خود را برای او فرستاده بودم بناچار قبول کردم و تا کنون در چندین مرحله مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از من اخاذی نموده است ولی دیگر از تهدیدات او خسته شدم ومزاحمت های اوباعث ایجاد مشکلات روحی و روانی برایم گردیده است و درخواست رسیدگی را دارم .

 رئیس پلیس فتا تهران ادامه داد و گفت : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسین فتا قرار گرفت تیمی ازکارشناسان پلیس تحقیقات خود را آغاز نمودند متهم که مردی ۳۲ ساله به هویت ( ب ، ل) ساکن محله بلوار فردوس بود،شناسایی و طی هماهنگی با مراجع قضایی دستگیر شد.

سرهنگ کاظمی عنوان داشت: متهم به پلیس فتا انتقال داده شد و سپس با دعوت از شاکی و مواجهه با او و با قرار گرفتن در برابر ادله های پلیس لب به اعتراف گشود و گفت وقتی که فهمیدم شاکی از انتشار اطلاعات شخصی خود بسیار واهمه دارد درصدد تهدید و اخاذی از او برآمدم و در طی چندین مرحله مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از او گرفتم و حالیه که در برابر قانون قرار گرفتم از کارم پشیمانم.

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان عزیز متذکر شد:  برخی از مجرمین سایبری برای نیل به اهداف سوء خود دست به اعمال متقلبانه ای می زنند تا  با فریب قربانی خود و پیشنهاد دوستی و طرح ازدواج به عمل مجرمانه خود تحقق دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط