رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

0:54
کد خبر: 145239

نشست تخصصی سایبری در حوزه جرایم مالی

نشست تخصصی جرایم سایبری در حوزه جرایم مالی در اداره مسکن و شهر سازی استان اصفهان با حضور پلیس فتا و با هدف افزایش سواد فضای مجازی برای کارکنان این سازمان برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سروان سلطانیان کارشناس ارشد پلیس فتا استان اصفهان در این جلسه با اشاره به اقدامات مؤثر پلیس فتا در این خصوص گفت: بحث پیشگیری از جرایم فضای مجازی امری همگانی بوده و بانک‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در امر پیشگیری و آگاهسازی شهروندان و آموزش مسائل امنیتی بانکداری الکترونیک باید پیش قدم باشند.

وی ادامه داد: با توجه به روند روبه ‌رشد جرائم فضای مجازی و کلاهبرداری‌های اینترنتی رمز موفقیت پیشگیری از اینگونه جرائم را افزایش سواد فضای مجازی و آگاهی مردم در خصوص بانکداری الکترونیک دانست.

در ادامه کارشناس پلیس فتا استان با بیان اینکه برخورد مناسب با مجرمان این حوزه انجام خواهد شد، گفت: فیشینگ، اسکیمر از جمله شگردهایی هستند که مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان استفاده می‌کنند.

سلطانیان خاطر نشان کرد :سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir به عنوان بهترین مرجع آگاهی بخشی مردم در خصوص  سواد رسانه‌ای و آموزش‌های بانکداری الکترونیک می‌باشد و آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند . 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط