رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-11 13:35
تنظیم اندازه قلم

پ

1:24
کد خبر: 145254

رعایت اصول پدافند سایبری در فضای مجازی بسیار مهم است

رییس پلیس فتا هرمزگان گفت: حملات سایبری، خطرهای جدی را برای اقتصاد و امنیت ملی کشور و همچنین اطلاعات شخصی کاربران فضای مجازی پدید می آورد، به همین منظور رعایت اصول پدافند غیرعامل می تواند این خطرات را به حداقل برساند.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان به مناسبت هفته پدافند غیر عامل در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: پدافند غیر عامل سایبری، شامل اقداماتی در جریان حمله یا قبل از حمله‌ دشمن است که می‌تواند موجب بهبود تشخیص، جلوگیری و پاسخگویی به حملات سایبری دشمن می‌شود.

وی افزود: یکی از مهمترین مولفه‌های امنیت، آمادگی در برابر حملات و تهدیدات سایبری است و ما باید در جهت افزایش قدرت سایبری کشور ،اجرای طرح‌های پدافند سایبری را جدی بگیریم؛ توجه جدی به امنیت زیرساخت‌ها و پیاده‌سازی استانداردهای مورد نیاز از مهمترین مولفه های امنیت در فضای سایبری می‌باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: فضای مجازی دنیای پیچیده ای است به همین دلیل سرعت انتقال اطلاعات در این فضا بسیار زیاد است لذا باید در برابر تهدیدات دشمن در جنگ سایبری کاملا هوشیارانه عمل کنیم.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان بیان داشت: پلیس فتا می کوشد تا با مهار شبکه‌های غیر اخلاقی در فضای مجازی محیط امنی را برای نسل جدید که بیشتر با مصادیق تکنولوژی سروکار دارند فراهم کند چراکه اینترنت علاوه بر فوایدی که دارد اگر در مسیر نا آگاهی قرار گیرد می تواند باعث بروز مشکلات اجتماعی بسیاری در جامعه شود.

وی گفت:دشمن با ایجاد تهاجم فرهنگی و شیوه های مدرن در فضای مجازی جوانان را از مسیر درست به راه غلط سوق می دهد که البته کارشناسان پلیس فتا به یاری خداوند این عوامل را به سرعت شناسایی و توطئه‌های آنان را نقش برآب می کنند.

سرهنگ "علی اصغر افتخاری"خاطر نشان کرد: پلیس فتا می کوشد در سایه پدافند غیرعامل امنیت را در دنیای دیجیتال و اینترنت فراهم کند تا کاربران را در مواجه با خطرهای احتمالی و نابه هنجاری‌های اجتماعی مصون نگه دارد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط