رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 145293

تسویه بدهی‌ها با کلاهبرداری از مردم

رئیس پلیس فتا فارس گفت: فردی که با درج آگهی فروش دستبند طلا زیر قیمت در یکی از سایت‌های آگهی محور از شهروندان با دریافت بیعانه کلاهبرداری می‌کرد،شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس با اعلام این خبر گفت: با دریافت مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری در یکی از سایت‌های آگهی محور تیمی از کارشناسان و کاراگاهان زبده پلیس فتا برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

سرهنگ سلیمانی افزود:در بررسی اظهارات شکات مشخص شد که همه آن‌ها با یک روش کلاهبرداری، در پی درج تبلیغات یک دستبند طلا در یکی از سایت‌های آگهی محور با قیمت پایین بلافاصله با فرد فروشنده تماس گرفته و برای از دست ندادن معامله فوراً مبلغ 15 میلیون ریال به صورت کارت به کارت به حساب وی واریز کرده که به محض واریز پول به حساب، فرد کلاهبردار خود را از دسترس خارج و آگهی وی نیز از روی سایت برداشته می‌شود.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با  اقدامات فنی در فضای مجازی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی این فرد کلاهبردار را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در اعترافات خود هدف از انجام اینگونه اقدامات، تسویه بدهی‌های خود و پاس کردن چک‌هایی که در بازار داشته عنوان و طی یک ماه گذشته مبلغ 230 میلیون ریال از مردم کلاهبرداری نموده است.

سرهنگ سلیمانی در ادامه گفت: شهروندان محترم هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز ننمایند.

این مقام مسئول از شهروندان درخواست کرد در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ بیان کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط