رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 145300

محل کلاهبرداری افراد سودجو برخی از سایت های خرید و فروش است

رئیس پلیس فتا زنجان با اشاره به اینکه سایت های خرید و فروش ( دیوار و شیپور و...) محل کلاهبرداران برخی از افراد سودجو شده است گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه و یا بیعانه حتماً کالا را رویت کنند و مطمئن شوند که کالای خریداری شده وجود دارد و برای آنها ارسال خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس: سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر افزود: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش اجناس نو و دست دوم در سایت‌های خرید و فروش در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمایند.

وی در ادامه گفت: این افراد با ایجاد انگیزه در خریداران، اجناس و کالاهایی با قیمت‌های پایین‌تر ازعرف بازار ارائه کرده و با وسوسه و جلب اعتماد مشتریان از آنان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از طریق واریز به شماره کارت دریافت می‌کنند و پس از اخذ مبلغ، پاسخگوی تلفن همراه خود نیستند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به طمع و فرصت طلبی بیش از حد برخی افراد برای خرید کالا و اجناس ارزان قیمت، گفت: کاربران و شهروندان هنگام مراجعه به سایت دیوار و سایت‌های مشابه به راحتی به تبلیغات فریبانه اعتماد نکرده و تحت هیچ شرایطی بیعانه پرداخت نکنید و معامله را حتما حضوری انجام داده زیرا ممکن است کالای خریداری شده دزدی باشد که عواقب خاص خود را در پی خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: اکثر کلاهبرداران معمولاً افرادی، خوش برخورد و چرب زبان هستند تا بتوانند با ترفندهای مختلف طعمه خود را به دام بیندازند، لذا لازم است هموطنان در انجام معاملات، صرفاً به ظواهر و ادعاهای آنان اکتفا نکنند و در صورت مواجه با موارد مشکوک‌، آن را از طریق ۱۱۰ اعلام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط