رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 145302

برگزاری کارگاه آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی برای مددجویان کمیته امداد

کارشناس پلیس فتا استان خراسان شمالی ضمن حضور در کارگاه آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی برای مددجویان کمیته امداد، گفت: همراهی والدین و فرزندان در فضای مجازی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای فرزندان است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: کارشناس پلیس فتا استان خراسان شمالی با حضور در جمع  مددجویان کمیته امداد استان خراسان شمالی ، کانون ولایت گفت: حفظ و نگهداری از  اطلاعات خصوصی از مهم‌ترین عوامل در فضای مجازی‌ است و نباید  با بی‌توجهی ، سهل‌انگاری ، اعتماد بی‌جا وعدم رعایت نکات امنیتی هنگام استفاده از اینترنت فرصت را در اختیار مجرمان قرار دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به پیچیدگی‌های  فضای مجازی و جدید بودن این پدیده،عدم آشنایی مناسب والدین با این فضا و در مقابل استفاده بی‌رویه و روزمره نوجوانان و جوانان و حتی کودکان از این فضا باعث شده است که آن‌ها به‌ راحتی و بدون نظارت و با توجه به ویژگی‌های سنی و شخصیتی به  سایت‌های مختلف با محتواهای نامناسب در این فضا دسترسی پیدا کنند.

این کارشناس سایبری با اشاره به بی‌هویتی کاربران در این فضا ادامه داد: کودکان و نوجوانان باید با آگاهی وارد اینترنت شوند و بدانند و در ارتباطات مجازی خو دقت کنند و به  افرادی که خود را با عناوین متفاوت معرفی می‌کنند اعتماد نکنند.

کارشناس پلیس فتا خراسان شمالی جهت برقراری ارتباطات صمیمانه والدین و فرزندان افزود: والدین ضمن ارتباط دوستانه با فرزندان و افزایش سواد رسانه‌ای خود و اطلاع از پیشرفت‌های فنّاوری با فرزندان حس رفاقت و دوستی برقرار کنید تا  در صورت بروز مشکل در فضای مجازی  شمارا باخبر کنند.

این کارشناس سایبری با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با کاربران خواند و بیان داشت : پلیس فتا از هم‌وطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط