رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-14 10:19
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 145309

مراقب اعتیاد مجازی باشید

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: متأسفانه شاهد هستیم افراد گاهی ساعت‌ها زمان خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند به حدی که حتی فرصت نمی‌کنند به امورات اصلی زندگی خود رسیدگی کنند و به‌ نوعی دچار اعتیاد مجازی می‌شوند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا گلستان اظهار کرد: امروزه فضای مجازی به‌ ویژه شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها جایگاه بسیار بزرگی را در زندگی شخصی و کاری افراد به خود اختصاص داده‌اند، عواملی همچون سهولت استفاده و سرعت تبادل اطلاعات باعث شده است که زمان زیادی در زندگی افراد به استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اختصاص یابد، در این میان ضعف فرهنگ استفاده موجب شده است این فضا در کنار برخورداری از مزایا و اعطای فرصت‌های ویژه به بستری برای وقت‌گذرانی بی‌هدف تبدیل شود.

این مقام مسئول گفت: مدیریت زمان در فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند موجب عدم اعتیاد به فضای مجازی و استفاده بهینه از زمان و فرصت‌ها می‌شود.

وی یادآور شد: متأسفانه شاهد هستیم افراد گاهی ساعت‌ها زمان خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند به حدی که حتی فرصت نمی‌کنند به امورات اصلی زندگی خود رسیدگی کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه حجم اطلاعاتی که در فضای مجازی دریافت می‌کنید بسیار زیاد است لذا مطالب مفید را ذخیره و بقیه را حذف کنید، توصیه کرد: کاربران عزیز سعی کنید در شبانه‌روز ساعت مشخصی را برای استفاده از فضای مجازی اختصاص دهید و از برنامه‌هایی استفاده کنید که محتوای علمی و ارزشمندی در اختیارتان قرار دهد و یا محتوایی که برای زندگی‌تان سودمند و کاربردی باشد.

سرهنگ پرسا تصریح کرد:تا آنجا که برایتان مقدور است از عضو شدن در کانال‌هایی که محتوای یکسانی دارند و یا اپلیکیشن هایی که کاربرد یکسانی دارد خودداری کنید که  در غیر این صورت زمان زیادی صرف مطالعه مطالب تکراری می‌کنید.لذا تا آنجا که می‌توانید تعداد کانال‌ها و گروه‌هایی که عضو هستید را کاهش دهید.

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: اگر عضو گروهی می‌شوید، گروهی باشد که اهداف مشخص و شفافی داشته باشد و استفاده از این فضا را در راستای افزایش اطلاعات و پیشبرد اهدافتان قرار دهید و از اتلاف وقت برای امور غیرضروری جلوگیری کنید.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط