۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۱۰:۲۴
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۶

در صورت دریافت این ایمیل مخرب، آن را نادیده بگیرید

با روند رو به رشد اینترنت، فعالیت های مخرب نیز افزایش یافته است طوریکه بیراه نیست اگر بگوییم: "در حال استفاده از اینترنت ایمن نیستیم".

روزانه با خبرهای تکان دهنده‌ای روبرو می شویم که چطور یک برنامه باعث نقض حریم خصوصی کاربر شده است یا توجه به این نکته که شرکت‌های نرم افزاری بزرگ به لطف قراردادها و دسترسی‌های‌ بدست آمده می‌توانند بطور ۲۴ساعته عملکردکاربران را رصد کنند یا دردسر هکرهایی که تلاش می‌کنند تا مهارت هکری خود را بروی کاربران عادی آزمایش کنند. 
معمولاً یک هکر به دو دلیل زیر اقدام به هک حساب کاربری یا سیستم می‌‌کند:
•    می‌خواهد اطلاعاتی را از حساب کاربران استخراج کند.
•    قصد اخاذی از کاربرانی که حساب کاربریشان هک شده‌است را دارد.

 

امروزه هک یک تجارت است و فرد مهاجم با انگیزه های مالی در این ورطه ورود می‌کند. 

متن زیر برگرفته از ایمیل دریافتی یک کاربر است که در آن عنوان شده: حساب وی هک شده است و از وی درخواست مبلغ ۹۰۳ دلاردر قالب بیت کوین برای بازیابی حساب را نموده و مدت زمان ۴۸ ساعته را بعنوان ضرب الاجل پرداخت هزینه پس از مشاهده این ایمیل اعلام می دارد.

txt-mail.png

 

نیازی به نگرانی برای کاربرانی که ایمیلی با متن مشابه فوق را دریافت نموده‌اند نیست! این ایمیل تنها یک ایمیل ارسال شده توسط ربات بوده تا با ایجاد ترس از اینکه حساب کاربر هک شده، پول وی را به سرقت ببرد.

این مثال تنها یک الگوی ساده است که در آن ایمیل به صورت عمده ارسال شده تا از افراد ناآگاه و ساده لوح  که در دام آن گرفتار می‌شوند سرقت کند. بنابراین فقط آن را نادیده بگیرید!

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط