رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-19 06:51
تنظیم اندازه قلم

پ

1:30
کد خبر: 145350

کلاه برداری در پوشش خریدار آگهی دیوار

رئیس پلیس فتا کردستان درخصوص کلاهبرداری‌هایی که در سایت‌های فروش اجناس مانند دیوار صورت می‌گیرد، خبرداد و گفت: افراد به هیچ وجه قبل از تحویل کالایی که قصد خرید آن را دارند از ارسال هرگونه وجه خودداری کنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این‌ خبر اظهار داشت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه به‌ قصد فروش ملک مسکونی در سایت دیوار مورد کلاه‌برداری قرارگرفته است، رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ "دانش پور" در ادامه افزود: با توجه به دسترسی آسان به انواع آگهی‌های عرضه کالا و خدمات در سایت‌های فروش، شاکی درصدد فروش ملک مسکونی از طریق سایت دیوار اقدام به درج آگهی در این سایت کرده که فردی با شماره کشور عراق با وی تماس و گفته بود که چون پولم به دلار است و به ارز ریالی دسترسی ندارم تا جهت خرید ملک او به ایران بیایم لذا مقدار دو میلیون تومان را به شماره کارت وی که مربوط به یکی از بانک‌های کشور است ارسال کرده اما بعد از مدتی هر چه تماس می‌گیرد فرد کلاه‌بردار دیگر پاسخگو نبوده و وی متوجه شده مورد کلاه‌برداری قرارگرفته است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات لازم در فضای سایبر متهم را که فردی حدوداً ۲۵ ساله بود را شناسایی کردند و به همراه مستندات جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شهروندان دقت کنند که فریب پیشنهاد‌ها مشتریان دروغین را نخوردند همچنین پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی و قبل از هرگونه واریز وجهی جهت خرید، از کم و کیف خدمات یا کالا و نیز هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به‌عنوان بیعانه خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان یادآور شد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن‌ها از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط