رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-19 08:09
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45
کد خبر: 145354

آموزش هک در فضای مجازی جرم است و مجازات دارد

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: آموزش هک شبکه‌های اجتماعی و همچنین تلفن همراه جرم محسوب می‎شود و مطابق قوانین مربوطه برای مجرم، مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این موضوع به خبرنگار ما گفت: در این راستا متاسفانه آموزش هک و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات دیگر افراد در اینترنت بسیار دیده می‌شود که باید به انتشاردهندگان این قبیل جزوه و مطالب آموزشی هشدار داد که این اقدام آنها جرم بوده و فرد مرتکب به حبس و جزای نقدی محکوم خواهد شد.

سرهنگ صادقی در ادامه بیان داشت: آموزش هک شبکه‌های اجتماعی و همچنین تلفن همراه جرم محسوب می‎شود و مطابق قوانین مربوطه برای مجرم، مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است. طبق ماده 729  قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات "هر‌کس به‌طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به‌ وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد".

وی ادامه داد: تولید یا انتشار یا توزیع و در دسترس قرار دادن یا معامله داده‌ها یا نرم‌افزارها یا هر نوع ابزار الکترونیکی که صرفاً به منظور ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می‌رود جرم می‌باشد و با فرد خاطی برخورد می‌گردد.

این مقام سایبری درباره غیرقانونی بودن آموزش هک در فضای مجازی بیان داشت: یکی از کاربردهایی که در فضای مجازی رشدی چشمگیر داشته، تبلیغات آموزش و فروش نرم افزارهای هک در سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. تبلیغاتی که گاهی اوقات هیچ پایه و اساسی نداشته و با هدف کلاهبرداری، در فضای مجازی منتشر می‌شوند.

رئیس پلیس فتا سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران همواره نکات امنیتی حضور در فضای‌مجازی را جدی گرفته و به هیچ عنوان به تبلیغاتی مانند آموزش هک، نفوذ، افزایش فالور و غیره که در محیط وب به خصوص شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌نمایند اعتماد نکنند.

شایان ذکر است ،هموطنان می‌توانند آخرین و بروز‌ترین آموزش‌های لازم در راستای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا گزینه تماس با ما بخش مرکز فوریت‌های سایبری اعلام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط