رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:09
کد خبر: 145371

انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی تهدیدی جبران ناپذیر است

رئیس پلیس فتا زنجان به شهروندان هشدار داد : انتشار تصاویر خصوصی افراد در فضای مجازی تهدیدی جبران ناپذیر است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ محمدعلی آدینه رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: کاربران از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی خود داری کنند. افزود: فضای مجازی محل مناسبی برای نگهداری تصاویر شخصی و خصوصی افراد نیست و امکان سوء‌ استفاده افراد فرصت‌طلب از این تصاویر(اخاذی، نشر اکاذیب، هتک حیثیت و...) وجود دارد.

وی ضمن هشدار به انتشار دهندگان تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی گفت: برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به وسیله سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی کاربران در گام نخست برعهده خودشان است، افزود: کاربران باید توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و به آن عمل کنند؛ چرا که این کار باعث می‌شود در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق ۱۱۰ یا وب سایت رسمی پلیس فتا به آدرس: https:‎//www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی اعلام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط