رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:49
کد خبر: 145375

هشدار به کاربران چت‌روم‌ها

رئیس پلیس فتا البرز با اشاره به معایب و پیامدهای منفی چت‌روم‌ها گفت : یکی از مشکلات و آسیب‌های مربوط به این اتاق‌های گفت‌گوی مجازی افزایش دوستی‌ها و ازدواج‌های اینترنتی است که جوانان را تهدید کرده و اغلب به ازدواج‌های ناموفق می‌انجامد . 
 

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا:  سرهنگ "محمد اقبالی"رئیس پلیس فتا البرز در خصوص محیط چت روم‌ها عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که امروز جامعه به آن دچار شده و در حال افزایش است دوستی‌ها و ازدواج‌های اینترنتی است و متأسفانه تعدادی از افراد با هدف فریب وارد محیط چت روم شده و از اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران سوء استفاده می کنند.

وی افزود : افراد کلاهبردار با اهداف سوء و با نام کاربری و اطلاعات کذب و جذاب وارد این محیط شده و با هدف کلاهبرداری و برقراری ارتباط با سایرکاربران چت روم ها، اعتماد طرف مقابل را به دست آورده و با دستیابی به اطلاعات شخصی آن ها، اقدام به اخاذی می کنند .

این مقام مسئول ادامه داد :یکی از جرائمی که امروزه در فضای مجازی رواج یافته و در این رابطه مبالغ بسیاری از از افراد  کلاهبرداری شده، ارسال پیامک‌های جعلی است که با موضوعات بسیار جذاب و اغوا کننده و در ایام و مناسبت‌های خاص به صورت انبوه برای هموطنان ارسال می‌شود.

این مقام انتظامی در خصوص امنیت رایانه های شخصی تصریح کرد: برای حساب های کاربری خود در رایانه شخصیتان، گذرواژه تعیین کرده و برای هر کاربر، یک حساب کاربری جداگانه ایجاد کنید.

سرهنگ اقبالی گفت : با توجه به این که امنیت حریم خصوصی بسیار مهم است ، باید به نوع ارتباطات توجه خاصی شده و تلاش شود امنیت را در تجهیزات و سیستم های مورد استفاده افزایش دهیم ، دسترسی غیرمجاز به داده های رایانه ای یا مخابراتی و نشر اکاذیب و انتشار و فروش داده‌ها نمونه‌هایی از مصادیق تجاوز به حریم خصوصی است که طبق قوانین جرایم رایانه-ای کشور برای هر کدام مجازاتی تعریف شده است.

رئیس پلیس فتا استان البرز از کاربران فضای مجازی خواست :از قرار دادن تصاویر خصوصی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی اجتناب کنند و در استفاده از شبکه‌های اجتماعی با انجام تنظیمات امنیتی ورود افراد غیر را به اطلاعات شخصی شان مسدود کنند.

وی با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir ، بخش فوریت های سایبری به صورت آنلاین دریافت کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط