رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 145382

سرقت اینترنتی از حساب داماد توسط خواهر زن 

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از یک سرقت اینترنتی از حساب داماد توسط خواهر زن خبر داد .

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ مرتضی بزی سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وصول شکایت یکی از شهروندان زاهدانی مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ 26 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرارگرفت.

وی تصریح کرد: پس از اخذ اظهارات شاکی و انجام تحقیقات اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد مبلغ کسر شده از حساب بانکی شاکی طی چندین مرحله  و به صورت اینترنتی برداشت شده که پس از انجام اقدامات پلیسی نهایتاً متهم که خواهر همسر شاکی بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی به این پلیس احضار شد.

سرپرست پلیس فتای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: متهمه پس از حضور در پلیس فتا و روبرو شدن با مستندات پلیس به بزه ارتکابی اعتراف و مشخص شد که او با سوء استفاده از اعتماد شاکی کارت بانکی‌اش را برای یک خرید جزئی در اختار گرفته و  با فعال نمودن رمز اینترنتی کارت طی چند مرحله از فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید اجناس مختلف کرده است .

سرهنگ بزی در خصوص انگیزه متهمه از این اقدام گفت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد وی به منظور تسویه کردن طلب های مالی که ادعا می کرد از همسر خواهر خود داشته، دست به این اقدام زده است.

سرپرست پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در پایان گفت: یکی از مهم‌ترین علل سرقت از حساب بانکی افراد اعتماد به دیگران و در اختیار گذاشتن اطلاعات کارت بانکی و رمز کارت به آنها است لذا از شهروندان خواست به هیچ وجه اطلاعات بانکی خود را در اختیار دیگر افراد قرار ندهند تا شاهد این چگونه جرایم نباشیم.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط